Закон щодо протидії булінгу в освітніх закладах діє рівно рік. За цей час в українських судах було розглянуто близько 300 справ щодо булінгу, за певною частиною з них є рішення. Тим не менш, у цій сфері залишається ще дуже багато проблем і нестиковок, розповідає освітній омбудсмен Сергій Горбачов в інтерв'ю ZN.UA.
"За рік дії закону українські суди розглянули понад 300 справ про булінг. Зі 122 із них уже винесено рішення і визначено покарання: штрафи, громадські роботи, публічні вибачення, попередження, усні зауваження. Деякі справи закрито за терміном давності чи за відсутністю складу правопорушення, інші - відправлено на доопрацювання", - розповів він.
Справ, зазначає омбудсмен, могло бути і більше. Однак процес гальмується, в першу чергу тим, що освітнє законодавство в Україні заплутано і має великий об'єм. Ця сфера одночасно і регулюється великою кількістю нормативних актів і одночасно не має багатьох необхідних документів, а там, де немає правил, вказує Горбачов, завжди виникає зловживання чи свавілля.
Раніше повідомлялося, що перше рішення про булінг після прийняття відповідного закону 11 лютого 2019 року виніс суд у Борисполі.
Як відомо, в Україні 19 січня 2019 року набув чинності закон, яким передбачено штраф за булінг і приховування працівниками навчальних закладів випадків знущань над дітьми.
Поняття "булінг" визначається, як "моральне або фізичне насильство, агресія в будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати своїм інтересам, мають ознаки свідомого жорстокого поводження".
Під булінг підпадає також цькування з застосуванням засобів електронних комунікацій, які вчиняються стосовно малолітньої або неповнолітньої особи, або щодо інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.
Детальніше про підсумки роботи закону за рік, перебіг ситуації з булінгом в освітніх закладах сьогодні і заходи боротьби із цим явищем читайте в інтерв'ю Оксани Онищенко з освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим.