UA / RU
Підтримати ZN.ua

СЦКК повідомив про обстріл бойовиками Горлівки та Авдіївки

Бойовики здійснили обстріл окупованої Горлівки, звинувативши в цьому ЗСУ.

У Донбасі у неділю, 23 вересня, бойовики російсько-окупаційних військ провели провокаційний обстріл окупованої Горлівки, звинувативши в цьому українську армію. Як повідомляє прес-центр штабу операції Об'єднаних сил (ООС), окупанти також обстріляли працівників підприємства "Вода Донбасу", які усували пошкодження водоводу.

"23 вересня підконтрольні бойовикам ЗМІ оприлюднили інформацію про нібито обстріл Збройними силами України житлового сектора Горлівки, внаслідок чого було пошкоджено 12 будинків на вулицях Нансена і Артилеристів", – йдеться в повідомленні у Facebook з посиланням на українську сторону СЦКК.

За твердженням бойовиків, вогонь вівся нібито з напряму підконтрольного Україні Торецька (шахта Південна) з загальною витратою у 135 боєприпасів. Жертв серед населення зареєстровано не було. У свою чергу українські військові підтверджують факт обстрілу, але з боку бойовиків.

"Провокаційний обстріл дійсно мав місце, але був здійснений з району колишнього бетонного заводу в Горлівці з 120-мм мінометів з використанням чотирьох боєприпасів", – йдеться в повідомленні.

У СЦКК зазначили, що цей факт ще раз підтверджує злочинні наміри бойовиків скомпрометувати ЗСУ, поклавши на них відповідальність за порушення режиму припинення вогню, недотримання Мінських домовленостей і нанесення шкоди населенню.

Наголошується, що в Авдіївці бойовики обстріляли працівників "Води Донбасу". Під час обстрілу вони застосували станкові і ручні протитанкові гранатомети, великокаліберні кулемети і стрілецьку зброю. У зв'язку з обстрілом роботи припинили, працівників евакуювали. Без води залишилися жителі Авдіївки, Красногорівки, Мар'їнки, Курахового, Павлополя, Селидового та Волновахи.

Як повідомлялося, учасники Тристоронньої контактної групи в Мінську погодили безстрокове припинення вогню з 29 серпня у зв'язку з початком навчального року. "Шкільне перемир'я" стало вже 16-м з початку війни у Донбасі.

Всі перемир'я, які передували йому, систематично порушувалися російсько-окупаційними формуваннями. Окупанти у перший же день проігнорували й "шкільне перемир'я", продовживши обстрілювати позиції ЗСУ.

Докладніше про перспективи війни в Донбасі, модернізацію ЗСУ та способи нанесення непоправної шкоди російським окупантам читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна на Донбасі: як примусити Путіна до миру?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".