UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ звинуватили у кришуванні корупційної схеми на мільйони доларів на закупівлі військових запчастин

Клістрони до зенітно-ракетних комплексів С-300 легально напряму з Росії завести в Україну неможливо

Тиждень тому Державна компанія «Укроборонсервіс» закупила 6 комплектів клістронів до зенітно-ракетних комплексів С-300. В Україні ці пристрої не виробляються, тож, відповідно, були завезені контрабандою з Росії. Про це повідомив відомий як «агент НАБУ» Євген Шевченко на свої сторінці у Facebook.

«Подивіться на компанію, яка виграла цей «тендер» — в лапках, тому що насправді учасник був лише один, хоча формально участь у тендері приймали різні юридичні особи. Так от компанія-переможець була створена лише рік тому в якомусь селі, а основні види її діяльності — це «Вивчення суспільної думки» та «Сільске господарство». До чого тут клістрони до зенітно-ракетних комплексів?», — говориться у повідомленні.

Автор розповідає, що раніше пропонував таку ж продукцію за ціною 200-250 тисяч доларів за комплект. На що СБУ та Генеральна прокуратура України заявили, що ця ціна завищена у 8 разів.

«Знаєте, по якій ціні хотіли закупити ці компоненти в УОС? 69 млн 850 тис грн за 6 комплектів — тобто по 11млн 642 тис грн за один, що становить 436 тисяч доларів! Проте певні посадови особи, серед яких також є і зацікавлені представники #СБУ, дізналися, що за результатами даного тендеру слідкують детективи НАБУ і зрозуміли, що цього разу корупційний схематоз не пройде. Тому в режимі онлайн вони відкоригували вартість до 250 тисяч доларів за один комплект. Тобто фінальна вартість виявилась в межах моєї пропозиції, яка все одно «завищена у 8 разів»: то знову ж таки запитання до СБУ та ГПУ — де ви є?», — говорить автор.

Автор наголошує, що оборонним підприємствам вкрай важливо отримувати клістрони до С-300, бо без них вся наша система протиповітряної оборони буде недієздатна. Тому, за його словами, їх певною мірою незаконно потрібно завозити із Росії і в СБУ поставили умову, що вони можуть закрити очі на контрабанду, але хочуть отримувати свій відкат з кожного контракту.

«Таким чином ціна одного комплекту клістронів в останні роки значно зросла і коливалась в межах 400 тисяч доларів та більше. І СБУ, як ви розумієте, дуже добре на тому заробляло. Бо тільки на цьому конкретному прикладі різниця становить 186 тисячі доларів за один комплект — множимо на шість і маємо 1 млн 116 тис доларів, які намалювали зверху!», — повідомив Шевченко.

Читайте також: США почали установку системи протиракетної оборони в Польщі

Раніше повідомлялось, що співробітників і керівників територіального управління ДБР із центром у Хмельницькому, причетних до вилучення клістронів у зенітно-ракетної бригади Повітряних сил ЗСУ, відсторонили від посад на час службового розслідування. Йдеться, зокрема про керівництво теруправління, керівника слідчого підрозділу і слідчих.