Співробітники СБУ в АР Крим спільно з Нацполіцією зібрали ґрунтовну доказову базу про порушення прав людини, законів та звичаїв війни на тимчасово анексованій території України Автономної Республіки Крим, на основі яких прокуратура спільно з неурядовими правозахисними громадськими організаціями підготувала перше інформаційне повідомлення, яке буде скеровано до Міжнародного кримінального суду.
Працівники СБУ задокументували всі виявлені обставини порушення основоположних прав та свобод людини, жорстокого поводження з цивільним населенням, порушення міжнародних угод та конвенцій. Було виявлено також обставини дискримінації за етнічними, релігійними ознаками та інші порушення прав громадян України, які перебувають в анексованому Криму.
"Правоохоронці встановили, що представники так званих "Державної Ради Республіки Крим", "Ради міністрів Республіки Крим" та інших незаконно створених країною-агресором окупаційних органів влади також незаконно захопили та привласнили будівлі, споруди, земельні ділянки, автотранспортні засоби, інше рухоме та нерухоме майно, товарно-матеріальні цінності тощо. Вони нібито прийняли рішення про так звану націоналізацію майна, що належало України", - зазначили в СБУ.
Нагадаємо, що прокуратура АРК хоче ініціювати міжнародний судовий процес через анексію Криму Росією за прикладом Нюрнберзького процесу.
14 листопада Третій комітет Генеральної асамблеї ООН підтримав проект резолюції "Стан прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". Документ підтримали представники 71 держави, 77 – утрималися, 25, у тому числі РФ, – проголосували проти. Резолюція засуджує порушення, обмеження прав людини, дискримінацію кримських татар, українців та представників інших етнічних і релігійних груп з боку російських окупантів; застосування законодавства РФ на анексованій території і примусове переведення громадян України в російське громадянство.