Співробітники Служби безпеки України заблокували в міжнародному аеропорту Одеса схему контрабанди сигарет в Україну.
Про спецоперацію повідомляє пресслужба СБУ на відомчому сайті.
Працівники служби виявили контрабанду 100 тисяч пачок сигарет, орієнтовна вартість товару становить понад 3 млн гривень.
Організатори схеми перевозили товар в Україну авіарейсами з країн Перської затоки. Сигарети завозили під виглядом споживчих товарів, таким чином, приховуючи їх від митного контролю.
В рамках кримінального провадження встановлюються усі причетні до схеми, вирішується питання про арешт підакцизної продукції, уточнили в СБУ.
Згідно зі статтею 201 Кримінального кодексу України, за контрабанду можна отримати покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до семи років. Якщо це зробили за попередньою змовою або особа, раніше судима за такий злочин, або особа з використанням службового становища, покарання покладається у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до 12 років з конфіскацією майна.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що поблизу Вроцлава на незаконній фабриці затримали 5 громадян України, які займалися виготовленням сигарет.
У підпільний цех можна було потрапити тільки за допомогою прихованого ліфта, повідомляє поліція Польщі.
Всього в незаконному виробничому цеху затримали 8 осіб. Вилучено повну виробничу лінію, 400 тисяч готових сигарет та 1,4 тонни тютюну на суму приблизно 2 млн злотих.
Тільки в листопаді минулого року злочинна група могла виготовити приблизно 8 млн сигарет.
Також повідомлялося, що через "сірого імпорту" держбюджет України щорічно втрачає 226-320 млрд гривень, заявив економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи ISET Олег Гетьман під час обговорення від ZN.UA "Корупційний калькулятор Скільки країна втрачає на схемах".
"Реформа митниці невдала. Її потрібно починати з нуля. Необхідна реформа, яка буде включати технічне переозброєння, підвищення зарплат і тоді схеми можна зменшити в 3 рази", - сказав він.
За словами експерта, на другому місці по корупційним схемам - зарплати в конвертах. Через них країна втрачає до 58-231 млрд грн на рік.
Крім того, на тіньовому ринку сільськогосподарської землі України втрачає 19-69 млрд грн на рік.