UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ провела контрдиверсійні вчення на Каховській ГЕС і Північно-Кримському каналі: фоторепортаж

Навчання проводилися на інфраструктурних об'єктах в шести районах Херсонської області.

Антитерористичний центр СБУ провів навчання на Північно-Кримському каналі та інших інфраструктурних об'єктах Херсонської області, повідомили в пресцентрі Служби безпеки України у вівторок, 1 вересня.

Навчання проводилися в шести районах області, де розташовуються стратегічно об'єкти: військовий об'єкт Збройних сил України, Каховська гідроелектростанція, Каховський судноплавний шлюз і будівлі Північно-Кримського каналу.

У заходах були задіяні співробітники Управління СБУ в Автономній Республіці Крим, поліції, Держслужби з надзвичайних ситуацій, військовослужбовці Нацгвардії, Держприкордонслужби і ЗСУ, а також представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.

За сценарієм умовні диверсанти намагалися проникнути на згадані об'єкти і замінувати їх. В рамках навчань АТЦ перевірив готовність задіяних підрозділів до протидії загрозам і дав їм відповідні рекомендації.

Читайте також: СБУ провела антитерористичні навчання на Черкащині

Раніше повідомлялося про те, що на кордонах з Україною і в окупованих районах Донбасу Росія розгорнула армійське угруповання чисельністю майже 80 тисяч осіб. Для тиску на Україну і Захід Кремль використовує майбутні навчання «Кавказ-2020», на яких буде відпрацьовуватися сценарій нападу на сусідні країни.

Особливий інтерес для РФ представляє Херсонщина і Північно-Кримський канал, яким до анексії здійснювалися поставки дніпровської води до Криму.

Про можливу подачу води до Криму раніше говорив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він стверджував, що Україна готова забезпечувати Крим прісною водою лише в разі гуманітарної катастрофи на півострові, але не постачатиме воду "окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз".

У той же час,  міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що гуманітарної кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу придумала російська пропаганда в своїх цілях.

Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для ZN.UA.