UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ виявила схему з тіньової реалізації неякісних нафтопродуктів в мережі АЗС Glusco

Раніше про обшуки на об'єктах мережі, яку пов'язують із Медведчуком, повідомляли ЗМІ.

Служба безпеки і Державна податкова служба проводять спецоперацію на об'єктах мережі автозаправок Glusco, передає enkorr, посилаючись на співробітника центрального офісу компанії. За даними ЗМІ, мережу контролюють структури з оточення Віктора Медведчука.

"У нас маски-шоу у всіх офісах, заправках, нафтобазах. Пломбують колонки та резервуари, відключають відеоспостереження", - розповіло джерело, яке попросив не називати його імені.

Співрозмовник видання зазначив, що в рамках спецоперації вилучають документацію і комп'ютери.

"Подекуди доходить до рукопашної", - додало джерело.

Зазначено, що обшуки на Glusco проводять згідно з рішеннями слідчого судді Київського районного суду Харкова Садовського К.С. від 26 лютого та 1 березня. Їх винесли в рамках кримінальних справ, розпочатих 30 січня 2019 р. за фактами незаконного виробництва, зберігання, транспортування з метою збуту підакцизних товарів, ухилення від сплати податків, а також легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом.

Пізніше в СБУ повідомили про те, що викрили масштабну схему з тіньової реалізації неякісних нафтопродуктів. За даними правоохоронців орієнтовна сума несплачених податків становить близько 240 млн грн.

Вказано, що справу відкрито за такими статтями Кримінального кодексу:

“У межах кримінального провадження правоохоронці задокументували організацію масштабної протиправної схеми обігу та реалізації неякісних нафтопродуктів. Встановлено, що у такий спосіб організатори свідомо ухилялися від сплати податків до держбюджету чим завдали збитків у великих розмірах”, - зазначили в СБУ.

Станом на зараз, проведено 140 обшуків у 13 офісах, 7 нафтобазах, 13 морських суднах, 105 автозаправних станціях та 2 відділах митного оформлення.

“Наразі проводяться заходи за участю працівників Державної фіскальної служби, Держпраці та Держпродспоживслужби, спрямовані на збір доказів і відомостей, що стосуються обставин вчинених кримінальних правопорушень”, - додали в СБУ.

Зазначимо, раніше автозаправки Glusco працювали під брендом ТНК. До 2016 року мережа автозаправок ТНК належала "Роснефти". Однак компанія продала свої активи в Україні, а саме майже 150 заправок (більшість з яких ТНК), мережу нафтобаз і Лисичанський нафтопереробний завод.

Покупцем виявилася швейцарська компанія Glusco Energy. Це "дочка" ще однієї швейцарської фірми Proton Energy Group - офіційним власником якої виявився бізнесмен з Ізраїлю Нісан Моїсеєв.

Тоді в своєму розслідуванні, Liga.net повёязала нового власника активів "Роснефти" з Віктором Медведчуком. Однак сам Моїсеєв і кум Путіна це заперечували. При цьому в сюжеті Bihus.info від 21 лютого 2021 року йдеться про те, що мережа автозаправок Glusco належить Медведчуку.

Читайте також: Журналіст: ДБР проведе розслідування щодо Козака та Медведчука

Нагадаємо, 19 лютого Рада нацбезпеки і оборони на позачерговому засіданні погодила санкції стосовно 19 компаній і 8 фізичних осіб, зокрема народних депутатів Віктора Медведчука, Тараса Козака та їхніх дружин. 20 лютого президент Зеленський ввів рішення у дію.

Секретар РНБО Олексій Данилов пояснив, що санкції проти народних депутатів від ОПЗЖ Віктора Медведчука і Тараса Козака, а також їхніх дружин Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, ґрунтуються на інформації Служби безпеки України про їхню причетність до фінансування тероризму.

Підконтрольні родинам підприємства продавали у Росії незаконно видобуте в Донбасі українське вугілля та постачали пальне бойовикам терористичних угруповань «Л-ДНР».

Раніше під санкціями опинились телеканали «112 Україна», Zik і NewsOne, котрі поширювали в Україні російську пропаганду. Номінальним власником каналів був Козак, фактичним – Медведчук. Сам Медведчук вважає санкції «незаконними», на його думку, вводити обмеження має суд.