UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сайдік нагадав учасникам переговорів у Мінську про домовленості нормандської четвірки

У ході останнього в 2019 році засідання ТКГ не погодила ні одну домовленість учасників нормандського саміту.

Спеціальний представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік закликав учасників ТКГ проявити політичну волю для реалізації домовленостей, досягнутих на нормандському саміті в Парижі 9 грудня.

"Наша сьогоднішня дискусія пройшла в основному під впливом рішень досягнутих на зустрічі лідерів нормандської четвірки в Парижі. За підсумками саміту перед ТКГ були поставлені певні завдання. Успішне виконання цих доручень залежить як від політичної волі сторін, так і від наявності взаємної довіри", - повідомив Сайдік журналістам за підсумками засідання ТКГ у Мінську в середу, 18 грудня.

Зазначимо, що на останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не узгодили списки для обміну утримуваними особами у форматі "всіх на всіх", а також не домовилися про дату чергового перемир'я. Російська сторона і підконтрольні їй бойовики вкотре зажадали відведення українських військ по всій лінії розмежування, хоча в Парижі йшлося про три додаткові ділянки розведення сил і засобів.

Сайдік констатував, що сторонам належить "докласти певних зусиль", щоб провести обмін до кінця року.

"Вони сьогодні провели ґрунтовну роботу, і є бажання всіх сторін провести цей обмін. Деякі кроки треба зробити... Є різні технічні моменти, які треба уточнити", - зазначив дипломат.

За словами спецпредставника ОБСЄ, робоча група з безпеки розпочала дискусію щодо визначення додаткових трьох ділянок розведення.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.

Детальніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їхній вплив на Україну читайте матеріалі Тетяни Сіліної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".