Наступне засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Донбасі (ТКГ) відбудеться 20 вересня, повідомив спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдик.
"Після перерви влітку та початку нового навчального року, я відчуваю, Тристороння контактна група зважилася дати новий імпульс нашій роботі, щоб гарантувати населенню якомога більш спокійну осінь. Наступна наша зустріч буде тут 20 вересня", - цитує спецпредставника ОБСЄ "БЕЛТА".
Сайдик розповів журналістам про те, що на засіданні в середу, 6 вересня, робоча група з економічних питань обговорила перспективи покращення платежів населення тимчасово окупованих районів Луганської області за постачання води. Крім того, порушувалося питання захисту об'єктів соціальної інфраструктури від пошкоджень під час обстрілів в Донбасі.
Гуманітарна група продовжила обговорення питання обміну полоненими , але не змогла досягти в цьому питанні прогресу.
"З настанням холодів ще більш актуальне питання ремонту підходу до мосту в Станиці Луганській. Сторони повинні без передумови нарешті прийти до спільного рішення в інтересах цивільного населення", - підкреслив Сайдик.
Робоча група з політичних питань обговорила так звану "формулу Штайнмаєра", що пропонує надання Донбасу "особливого статусу". Так, на думку російської сторони, миротворці ООН можуть бути введені в Донбас лише після того, як "Київ законодавчо вирішить питання щодо особливого статусу Донбасу".
Нагадаємо, раніше представник президента України у Верховній Раді, народний депутат фракції БПП Ірина Луценко заявила про те, що підготовка проекту закону про реінтеграцію окупованих територій Донбасу практично завершена, обговорюється лише питання введення в регіон миротворчої місії.
За її словами, експертами та фахівцями обговорюються різні варіанти формату місії. Миротворці, як зазначила Луценко, повинні стояти на всій окупованій території сходу України, в "сірій зоні" і на неконтрольованій Україною ділянці українсько-російського кордону.
Президент РФ Володимир Путін на прес-конференції за підсумками саміту БРІКП заявив про те, що допускає присутність миротворців ООН в Донбасі. Але мова може йти "лише про функції забезпечення безпеки працівників ОБСЄ". А самі миротворчі сили "повинні знаходитися на лінії розмежування, і на жодних інших територіях".