Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) оскаржила рішення слідчого судді Солом'янського суду Києва про обрання запобіжного заходу колишньому народному депутату України Миколі Мартиненку.
"Сьогодні, 26 квітня 2017 року, прокурори САП подали до Апеляційного суду міста Києва скаргу на рішення слідчого судді Солом'янського суду від 22 квітня 2017 року про обрання запобіжного заходу Миколі Мартиненку", - йдеться у повідомленні прес-служби САП.
Очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький вважає обраний судом запобіжний захід необґрунтованим ані з юридичної точки зору, ані з точку зору важкості правопорушень, у скоєнні яких підозрюють колишнього народного обранця.
"З юридичної точки зору обраний запобіжний захід не відповідає ані тяжкості вчиненого злочину, ані заявленим у клопотанні ризикам, які є значно ширшими, ніж було озвучено у засіданні. Цим рішенням було фактично легалізовано тиск на суд з боку народних депутатів, як інструменту спонукання до прийняття певного рішення, а точніше обмеження у виборі запобіжного заходу з боку судді", - озвучив власну позицію Холодницький.
У САП наполягають на скасуванні рішення суду першої інстанції та постановленні нового рішення, згідно якому підозрюваному буде обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 60 діб з альтернативою внесення застави 300 мільйонів гривень. Тут також наголосили на тому, що оскаржують короткий текст судового рішення, оскільки повний буде доступний лише в останній день, коли може бути подана апеляційна скарга.
"Хотілося б додатково відмітити, що нічим суттєвим, окрім репутаційних ризиків, обраний судом першої інстанції запобіжний захід не загрожує поручителям. Максимальний розмір штрафу у разі невиконання обов'язків підозрюваним – 50 прожиткових мінімумів, для працездатних осіб – 80 тисяч гривень, які ще не так просто стягнути, враховуючи додаткові гарантії незалежності народних обранців. І це при тому, що Микола Мартиненко підозрюється у організації заволодіння коштами у розмірі понад 17 мільйонів доларів США", - резюмував керівник САП.
Ввечері 20 квітня детективи НАБУ затримали колишнього народного депутата Миколу Мартиненка. Затримання було проведено в рамках розслідування справи про закупівлі ДП "СхідГЗК" концентрату урану через австрійську прокладку. За даними слідства, колишній член парламентської фракції "Народного фронту" Микола Мартиненко є співучасником розтрати понад 17 мільйонів доларів держпідприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат".
22 квітня Солом'янський районний суд Києва відмовив в арешті колишнього народного депутата Миколу Мартиненка і відпустив його на поруки низки народних депутатів.
Нагадаємо, у травні минулого року директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що Генеральна прокуратура передала НАБУ 40 томів матеріалів по одному з епізодів низки кримінальних проваджень, фігурантом яких є колишній народний депутат Микола Мартиненко.