UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сайти Зеленського та електронних петицій не працювали через аварію

Напередодні в РНБО заявили про витік у даркнет даних державних і приватних закладів, які користувалися сервісом CloudFlare.

Офіційний сайт президента України та сайт для розміщення петицій тимчасово не працювали через аварію на технічному майданчику Держслужби спеціального зв'язку та захисту інформації, розповіли агентству «Інтерфакс-Україна» на Банковій.

Проблему виявили в понеділок, 27 липня, об 11:31 ранку. Над її розв'язанням працювали фахівці Департаменту IT Офісу президента України.

«Об 11:31 фахівцями Департаменту IT зафіксовано відсутність доступу до офіційного сайту президента України та сайту електронних петицій, які розташовуються на технічному майданчику Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (за адресою вул. Юрія Іллєнка, Київ)», - розповіли в ОП України.

Причиною стала аварія, в результаті якої техмайданчик залишився без електропостачання, уточнили в Держспецзв'язку.

«Станом на 15:40 за кв зовнішній доступ до офіційного сайту президента України та сайту електронних петицій відновлений не був. Департамент IT Офісу президента не отримав від ДССЗЗІ інформації про прогнозований час відновлення доступності сайтів», - додали в Офісі президента.

Станом на 16:55 роботу сайту відновлено в повному обсязі.

Читайте також: Держдеп США оголосив нагороду за українських хакерів: по $1 млн за кожного

Напередодні в Раді національної безпеки і оборони повідомили, що хакери викрали і виклали в даркнет (приховану від пересічних користувачів частину мережі - ред.) базу даних сервісу CloudFlare, яким користуються багато українських державних і приватних закладів.

У списку опинилися 45 сайтів, зареєстрованих на домені gov.ua, яким користуються українські органи влади. А також понад 6,5 тисяч сайтів на українському домені .ua. Зокрема сайти об'єктів критичної інфраструктури. Попри те, що більшість даних вже застаріли, є й актуальна інформація.