UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рябошапка пов'язав справу Гладковського зі справою Пашинського

Генпрокурор заявив про "певні зв'язки", які мають справи екс-народного депутата та екс-заступника глави РНБО.

Справа колишнього заступника голови Ради національної безпеки і оборони України Олега Гладковського має "певні зв'язки" зі справою раніше заарештованого колишнього народного депутата Сергія Пашинського, заявив генеральний прокурор України Руслан Рябошапка в інтерв'ю на телеканалі ICTV.

"Що стосується багатьох інших справ, пов'язаних з економікою, скажімо так, зі зловживанням посадою, то ми тільки на цьому тижні зареєстрували три таких виробництва, які можуть бути пов'язані із цією ж особою. Більш того, навіть підозра, що пов'язана із Гладковським, також має певні зв'язки із цим фігурантом. Це теж було певною частиною сюжету, пов'язаного із тим, що інкримінується Гладковському", – заявив Рябошапка.

При цьому, додав він, Генеральна прокуратура не анонсує підозри або певні процесуальні рішення, але не виключає, що "протягом певного часу такі процесуальні рішення можуть з'явитися в інших епізодах". Швидше за все, у цьому плані Рябошапка мав на увазі справу Пашинського.

Вдень 17 жовтня стало відомо, що Гладковського було затримано на паспортному контролі в аеропорту Бориспіль під час спроби вилетіти з країни. НАБУ підтвердило затримання ексзаступника секретаря РНБО як підозрюваного у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України).

Пресслужба корпорації "Богдан", президентом якої є Гладковський, заявила, що він нікуди не тікав, а повинен був вилетіти на відкриття виставки Bus world 2019 у Брюссель, затримання назвали "інсинуацією та спробою створити картинку для телебачення".

Наприкінці лютого проєкт Bihus.Info оприлюднив розслідування, присвячене масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні особи, наближені до п'ятого президента Петра Порошенка: Олег Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою, і колишній голова "Укроборонопрому" Павло Букін.

Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук", "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".