UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рух військової техніки РФ біля України схожий на формування ударних груп – CIT

Розслідувачі також повідомили, що російських солдатів біля українського кордону тримають у «важких умовах», що довго робити неможливо.

Останніми днями характер руху російської техніки біля кордону з Україною змінився, що може свідчити про безпосередню підготовку до вторгнення в Україну, повідомила група розслідувачів Conflict Intelligence Team. При цьому розслідувачі не готові давати прогнози щодо точних дат.

Так, якщо раніше гусеничну техніку, як танки, БМП, САУ, майже щоразу звозили на залізничних платформах та танкових транспортерах, то зараз вони практично завжди рухаються звичайним ходом. Крім того, як зазначили розслідувачі, найчастіше вказана техніка рухається за лічені кілометри від кордону з Україною. Вказано, що танки та інша техніка пересуваються разом із важкими вогнеметними системами ВВС, хоча останні й відносяться до іншого роду військ (РХБЗ).

«Найбільше це схоже на формування бойових порядків батальйонних тактичних груп. Ми вважаємо, що перекидання сил з інших регіонів добігло кінця, і очевидно йде вихід на вихідні позиції для можливого наступу», – заявили в Conflict Intelligence Team.

Також розслідувачі зазначили, що, згідно з новими свідченнями, деякі російські солдати біля кордону перебувають у «важких умовах»: сплять у набитих битком приміщеннях і не отримують централізованого харчування. Як стверджують у Conflict Intelligence Team, «довго тримати війська в таких умовах неможливо, тому найближчими днями можна очікувати або наступу, або часткового відведення військ принаймні в ті великі табори, де ми їх спостерігали до цього (на момент написання цієї посади ніякої) відведення ми не спостерігаємо)».

Крім того, за даними розслідувачів, на території центральної міської лікарні міста Шебекіно, що за 5 км від кордону, розгорнули польовий госпіталь. Вказано, що його можна використовувати у разі наступу на Харківщині. Як зазначили у Conflict Intelligence Team, до цього моменту такий госпіталь бачили лише у польових таборах на північному заході окупованого Криму чи Білорусі.

Також розслідувачі повідомили про перекидання інженерної техніки, яка раніше була задіяна у зосередженні. Вказано, що у Краснодарському краї неподалік мосту через Керченську протоку з металевими конструкціями. У Conflict Intelligence Team відзначили, що ці конструкції дослідник Том Баллок розпізнав як середній автодорожній розбірний міст САРМ. Розслідувачі пояснили, що САРМ можна використовувати для відновлення підірваних мостів через Дніпро або Чонгарську протоку, що веде із Криму до Херсонської та Запорізької областей.

«Це лише деякі свідчення підготовки можливої операції Росії проти України, що триває. Ми поки що не готові робити прогнози точних дат початку або передбачуваних масштабів операції, проте продовжуємо стежити за розвитком подій», – підсумували Conflict Intelligence Team.

Читайте також: Цей тиждень буде відповідальним і потребуватиме концентрації уваги — Резніков

За даними супутника Maxar, протягом останніх днів російські військові підрозділи активізувалися поблизу північно-східного кордону України, а підрозділи, які перебували в гарнізонах, зайняли польові позиції. Розгортання бронетехніки та військ були зафіксовані на північний захід від Бєлграда та поблизу Солотів і Валуйків, які розташовані приблизно за 35 кілометрів від кордону з Україною.

18 лютого президент США Джо Байден заявив, що впевнений: РФ готова напасти на Україну вже найближчими днями. Проте дипломатичний шанс врегулювання ситуації Байден не виключає.

Активно обговорюючи терміни, способи та цілі військової операції Росії проти України, експерти та політики здебільшого упускають один аспект: вперше в історії людства повномасштабна війна може розвернутися на території країни, напханої ядерними, хімічними та нафтогазовими об'єктами. Які наслідки воєнні дії можуть мати для України, Європи та світу — читайте у статті Дмитра Менделєєва «Війна у «замінованій» країні…»