Слідчі розглядають три версії пожежі в Одеському коледжі – займання внаслідок несправності електропроводки та електроприладів, необережне поводження з вогнем та навмисний підпал. Про це начальник ГУ Нацполіції в Одеській області Олег Бех сказав під час першого засідання урядової комісії з розслідування причин трагедії.
"Встановлено, що осередок займання виник в районі третього поверху будівлі Одеського коледжу. Згідно аналізу камер відеоспостереження, перше задимлення будівлі виявлено о 10:07 4 грудня", ‑ цитує Беха пресслужба МВС.
За його словами, після локалізації пожежі на зв'язок із близькими не вийшли 14 осіб, з яких зараз встановлено чотири особи, що загинули на місці події. Встановлюються також особистості ще шести загиблих. З метою подальшої ідентифікації у близьких родичів зниклих безвісти відібрали біологічні зразки для генетичної експертизи.
Під час огляду місця події знайшли документацію щодо пожежної безпеки в закладі, яка не постраждала. Як зауважив начальник поліції, автоматична система оповіщення про пожежну безпеку в будівлі була відсутня, а оповіщення здійснювалося в ручному режимі, шляхом натискання на застарілу сигналізацію "Ревун" на першому поверсі. Також поліція не вилучила жодного вогнегасника з приміщення, а низку вогнегасників знайшла під ліжком коменданта.
Своєю чергою заступник голови Нацполіції Максим Цуцкерідзе, наголосив, що з 2015 по кінець 2019 років сталося шість глобальних пожеж, де масово загинули люди.
Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий також повідомив, що буде ініційовано зміни до законів про посилення відповідальності за недотримання правил безпеки. А голова Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін зазначив, що кардинально змінити ситуацію щодо забезпечення пожежної безпеки на об'єктах різної форми власності можливо лише за умови зміни системи попередження і профілактики пожеж.
"По-перше, існуючі вимоги законодавства передбачають планування та здійснення перевірок виключно суб'єктів господарювання, а не окремих приміщень, будівель, споруд, у яких існує загроза виникнення пожеж. По-друге, у законодавстві відсутній механізм проведення перевірок працівниками ДСНС у разі безпідставного недопуску їх на об'єкти. Так, протягом 11 місяців поточного року із 56 тисяч планових та позапланових перевірок зазначеними прогалинами у законодавстві скористалися близько 20 тисяч підприємців, що складає понад 35%", - заявив він.
Крім того, й штрафи за порушення пожежної безпеки становлять лише 34-170 гривень.
Вказується, що комісія з розслідування пожежі до 20 грудня відзвітує Кабінету міністрів.
Масштабна пожежа в шестиповерховій будівлі на розі вулиць Пушкінської та Троїцької в Одесі спалахнула на третьому поверсі у приміщенні коледжу близько 10:00 4 грудня.
Пам'ятка архітектури відома як прибутковий будинок Асвадурова, зараз у ньому розташовуються офіси фірм, Інститут морської біології, філія Інституту археології НАН України й Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу.
Поліція зареєструвала кримінальне провадження за ч. 2 статті 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило тяжкі наслідки) КК. Директорці Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу Любові Кочерзі повідомили про підозру.
Докладніше про ліквідацію пожежі, її причини і постраждалих читайте у спецтемі DT.UA та матеріалі "Трагедія в центрі Одеси: що відомо про пожежу в економічному коледжі".