UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські силовики провели обшук у голови Меджлісу в Судаку

У кримськотатарського активіста при обшуку вилучили посвідчення члена Меджлісу кримськотатарського народу.

В Судаку в результаті обшуків у кримськотатарського активіста, голови Судацького регіонального меджлісу Ільвера Аметова російські силовики вилучили "на експертизу" посвідчення члена Меджлісу кримськотатарського народу, передає "Крим. Реалії".

Як повідомив адвокат Назім Шейхмамбетов російські силовики проводили обшуки "в рамках дослідчої перевірки" за підозрою у скоєнні злочинів, передбачених ст. 280, 282 і 238 Кримінального кодексу Росії.

Під час обшуків були вилучені музейні експонати, деякі документи.

Адвокат пояснив, що цей захід вважається перевіркою: "тобто, фактично, кримінальної справи нема. З практики можна сказати, це така формальна причина, щоб зайти до людини додому з обшуком, подивитися, що у неї є в будинку і так далі. І в разі, якщо вони виявлять якісь заборонені предмети, відкрити в подальшому на неї якусь кримінальну справу або просто тримати її "на гачку".

Власник кафе "Базиргян" Ільвер Аметов розповів про те, що в його закладі за сезон провели вже дев'ятий оперативно-розшуковий захід.

За словами Аметова, співробітники ФСБ склали протокол вилучення і пішли. Кримськотатарський активіст відмовився підписувати документи російських силовиків.

Раніше повідомлялося, що 27 вересня російські силовики проводять обшук в Ільвер Аметова в Судаку. Зокрема, у нього вилучили старовинну зброю.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що кілька десятків озброєних російських силовиків заблокували будинок Ільвер Аметова.

Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальне провадження за "незаконні обшуки" в домоволодінні Ільвера Аметова.

Як писало DT.UA з початку року в окупованому Криму затримали 57 кримських татар. 36 заарештованих були незаконно етаповані з території півострова.

Також проведено 97 допитів і бесід, 59 з них - стосовно кримських татар, 200 арештів, 138 з них - стосовно кримських татар.

22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна".

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що ніяких поліпшень за останні місяці на окупованому півострові не сталося. Детальніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".