Правозахисники, коментуючи чергове зникнення у Криму трьох українських активістів і побиття "самообороною Аксьонова" співробітників Центру журналістських розслідувань, відзначають, що "самооборона" непідконтрольна російській владі.
"Можна багато нарікань пред'явити до правоохоронних органів в інших регіонах РФ, але, думаю, що ситуація, подібна кримській, була б абсолютно дикою, неможливою і нетерпимою для Воронежа, Краснодара, Москви, Пітера", - заявив у коментарі ZN.UA Андрій Юров, член Ради з прав людини при президенті Росії.
"Думаю, там вже давно б змусили прокуратуру, Слідчий комітет почати кримінальне переслідування ось цих незрозумілих людей з "самооборони", - підкреслив Юров.
Голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров зазначає, що на півострові зафіксовані масові порушення прав людини, при цьому правоохоронні органи і прокуратура Криму не діють.
"Російська влада, яка заявила "Крим - наш", зобов'язана їх контролювати. Але "самооборона" робить те, що хоче - викрадає людей, б'є, незаконно затримує, і все це їм абсолютно сходить з рук. І це фактично означає, що "самооборона" російським властям непідконтрольна", - заявив Захаров.
Зазначимо, що невизнані влади Криму виступили з ініціативою легалізувати "самооборону" - у вигляді ополчення або народної дружини з бюджетним фінансуванням. Проект вже пройшов перше читання у "Держраді Криму". Правда, представники російських силових відомств пояснили, що ополчення - це, по суті, армія, тому ініціатива не відповідає федеральному законодавству. Зараз документ відправили на доопрацювання.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Валентини Самар "Останній дзвінок". !zn
Читайте також:
Відпочити влітку в Криму збираються лише 3% росіян