UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російська агресія в Криму і на Донбасі обійшлася Україні у 100 млрд доларів - Atlantic Council

Уточнюється, правда, що і Росія зазнала економічних втрат: не менше 2 млрд доларів йде у окупантів кожен рік тільки на утримання Криму в своїх руках.

Україна втратила не менше 100 мільярдів доларів через російську агресію у Криму і Донбасі, йдеться у дослідженні аналітичного центру Atlantic Council, яке було презентовано в "кризовому Українському медіа-центрі".

Так, у дослідженні говориться, що після анексії Криму Україна втратила 1,4 млн га землі, які оцінюються у понад 1,8 млрд доларів. Крім того, українські банки втратили свої активи, які залишилися у банківських відділеннях - а це від 1,7 до 1,9 млрд доларів. Також країна-агресор конфіскувала "Крименерго", тобто від цих дій Україна втратила ще 1 млрд доларів.

У Донбасі в ході багаторічних бойових дій була зруйнована левова частка інфраструктури. У дослідженні експерти оцінили збитки від війни в Донбасі у 9,5 мільярдів доларів.

А після зменшення частки торгівлі з Росією Україна втратила ще 14 млрд доларів.

Уточнюється, правда, що і Росія зазнала економічних втрат. Зокрема, РФ щорічно витрачає близько 2 млрд доларів на утримання захопленого Криму, а військові витрати Росії останнім часом виросли до 5,3% ВВП.

Експерти Atlantic Council підкреслюють, що українські компанії та фізичні особи, які втратили свої активи в результаті агресії РФ, мають право і повинні неодмінно подати позови до міжнародних судів із вимогою компенсацій від Кремля.

Росія почала свої агресивні дії на території України у 2014 році, анексувавши Крим і розгорнувши бойові дії в Донбасі. Станом на лютий 2017 року загинули не менше 9,8 тис. українців, близько 23 тис. були поранені і майже 1,8 млн осіб стали вимушеними переселенцями з окупованої території. Усього Росія захопила 7,2% території України. У зв'язку з усім перерахованим вище 25 січня 2017 року Верховна Рада визнала Російську Федерацію агресором.

Раніше експерт аналітичного центру Atlantic Council зазначив, що на основі рішення гаазького суду українські інвестори зможуть через європейські суди взятися за стягнення збитків. Якщо Росія не виплатить компансації, українці мають право стягувати державну власність РФ фактично будь-де у світі.

Ще влітку 2017 року, коли Постійний третейський суд у Гаазі підтвердив свою юрисдикцію по справах про майнові відносини в окупованому Криму, Кремль спробував заперечити і поставити під сумнів цей факт, однак, не досягнувши успіху в цьому, почав просто ігнорувати розгляд справи. А після винесеного вироку на користь української сторони, у Росії заявили, що не вважають себе учасником цього процесу.