Кримські діти вже шість років знаходяться під впливом масштабної російської агресивної мілітарі-пропаганди. Частина таких дій підпадає під визначення військового злочину і порушує права дитини. Про це у своїй статті для ZN.UA "Росія в Криму відбирає у дітей українську ідентичність" пише правозахисниця Ірина Сєдова.
У свою чергу, керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник наводить приклади міжнародних норм, які порушує РФ.
"Стаття 51 Женевської конвенції "Про захист цивільного населення під час війни" говорить про те, що на окупованій території забороняється пропаганда служби в армії окупуючої держави. Більше того, в подальшому багатьох дітей, після 18-річчя, закликають у російську армію", - зазначає Скрипник, акцентуючи увагу на тому, що цей факт є підставою говорити про військовий злочин Росії.
Разом з тим, стаття 38 Конвенції про права дитини, яку Росія ратифікувала 23 серпня 1993 року, зобов'язує державу-окупанта поважати норми міжнародного гуманітарного права, що застосовуються до нього у випадку збройних конфліктів і забезпечувати їх дотримання.
"Фактично, влада РФ шостий рік поспіль грубо і системно порушуэ ці норми. Вся система шкільної освіти, починаючи з навчальних програм, в тій чи іншій формі пропагує службу в російській армії і "цінності" русского мира", що позбавляє дітей можливості проявляти українську ідентичність або вільно обирати свою ідентичність. Таким чином, це стосується збереження і розвитку індивідуальності дитини, про що говорить і Конвенція про права дитини", - заявляє правозахисниця.
Детальніше про те, в якій ситуації опинилися україномовні школи в Криму і як бути дитиною, що живе на окупованому Кримському півострові, читайте в статті "Росія в Криму выдбираэ у дітей українську ідентичність" Ірини Сєдової.