Україна наполягає на передачі під контроль поліцейської місії ОБСЄ лінії розмежування в зоні проведення антитерористичної операції, пунктів відведення озброєнь і неконтрольованої урядом ділянки україно-російського кордону.
Проте, російська сторона згодна допустити озброєних стрілецькою зброєю спостерігачів лише на лінію розмежування, повідомив представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Євген Марчук в інтерв'ю Hromadske.TV, опублікованому в неділю, 19 червня.
Крім того, сторони також мають розбіжності щодо чисельності та озброєння місії.
"Лавров (міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, – ред.) мені сказав, що з пістолетами ми згодні, а українська сторона дивиться далі. Якщо зі зброєю, це для самозахисту. А коли їх обстрілюють з кулемета з відстані 1,5 кілометри, що він з пістолетом зробить? Потрібні бронемашини, а бронемашина - це або транспортна, або з кулеметом", – уточнив Марчук.
Представник України також розкритикував варіант при якому представники такої збройної місії будуть брати участь у забезпеченні безпеки на місцевих виборах в ОРДЛО.
"Я ставлю запитання, що вони чергуватимуть на виборчих дільницях? Люди зі зброєю, які чергують на виборчих дільницях, яка ж це свобода волевиявлення? І неважливо, хто зі зброєю. Почали битися хулігани, або урну розбивають, вони що, затримають цю людини? І що далі зроблять? У них немає функцій правоохоронної діяльності... Добре, затримали, а передати кому? Міліції. А міліція чия? Ця "братія" каже, якщо ми погодимося, то ми ці два армійських корпуси – 36 тисяч бойовиків, які навчені вбивати, одягнемо в форму, вони будуть виконувати функції міліції. Тобто легітимізувати ці армійські корпуси, що українська сторона не може піти", – пояснив свою позицію представник України в Тристоронньої групі.
За словами Марчука, в Мінську питання розміщення в ОРДЛО поліцейської місії не опрацьовується через відсутність відповідного мандату ОБСЄ.
У квітні президент України Петро Порошенко повідомив про успішні переговори з розміщення поліцейської місії ОБСЄ в зоні конфлікту в Донбасі.
Між учасниками переговорів по врегулюванню ситуації в Донбасі йдуть суперечки про чисельність майбутнього поліцейського контингенту для забезпечення безпеки проведення виборів в ОРДЛО.
Детальніше про процес виконання Мінських домовленостей читайте у статті Сергія Рахманіна "Війна і Мінськ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".