UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія не має наміру вводити візовий режим з Україною

Російська сторона вважає, що будь-яка інтеграція сусідніх держав буде вигідною для них з точки зору економіки, і тому про введення візового режиму з Україною не йде навіть мова.

Росія не збирається і не зацікавлена у введенні візового режиму з Україною у разі підписання Угоди про асоціацію з Європою. Про це повідомив голова Федеральної міграційної служби РФ Костянтин Ромодановський.

За його словами, у питанні ставлення до сусідських країн Росія буде керуватися схемою "вигідно - не вигідно". Чиновник упевнений, що будь-яка інтеграція сусідів буде вигідною з точки зору економіки.

"Тут показовий приклад тієї ж України, яка рветься до Євросоюзу. Прем'єр-міністр Микола Азаров визнав, що за півроку на чверть скоротилися доходи бюджету через те, що Україна не може вирішити, яким шляхом їй іти. Нам таких помилок допускати не можна. Не відгороджуватися, не закриватися візами від сусідів, а створювати умови і преференції для молодих і перспективних іноземців, охочих приїхати до Росії", - підкреслив він, пише Коммерсант-Україна.

Зазначимо, що з 2014 року у РФ почнуть діяти привілеї для іноземних студентів, а саме - спрощена процедура оформлення дозволів на роботу, без урахування квот.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медвєдєв категорично заперечує, що візовий режим з Україною може бути введено після підписання Угоди про асоціацію з Європою.

Нагадаємо, 10 жовтня радник президента Росії Сергій Глазьєв заявив, що для мешканців України може бути введено візовий режим у разі підписання країною угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Раніше повідомлялося про те, що 28-29 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт Східного партнерства, на якому Україна може підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, складником якої є створення зони вільної торгівлі, відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі.

Підписання буде можливим, якщо Київ виконає вимоги Брюсселя: припинить політичні переслідування опозиції та проведе реформи. Тим часом Україна має намір продовжити співпрацю з Митним союзом (Росія, Білорусь, Казахстан) у межах своїх можливостей. Представники вищих органів влади неодноразово називали МС "торгівельним партнером номер один для України". Однак Угода про асоціацію з ЄС виключає можливість вступу України до Митного союзу. !zn

Читайте також:

Росія вважає Україну головним постачальником мігрантів

У Єврокомісії розповіли, чим вигідне для Росії підписання Україною угоди з ЄС

Російський план, осмислений і нещадний

Після підписання угоди з ЄС Україна перестане бути для Росії стратегічним партнером