UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія хоче скликати засідання Радбезу ООН через український закон про мову

Ніколенко зазначив, що коментувати це рішення не має ніякого сенсу.

Російська делегація просить голову Ради Безпеки ООН зібрати термінове засідання через прийняття Україною закону "Про функціонування української мови як державної", повідомив прес-секретар Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко у Facebook.

"Черговий акт абсурду. Сьогодні стало відомо, що делегація Російської Федерації звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати засідання у зв'язку з прийняттям Верховною Радою України закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Засідання може відбутися в наступний понеділок", – написав він.

Ніколенко зазначив, що коментувати це рішення не має ніякого сенсу.

"Функціонування української мови в Україні жодним чином не загрожує міжнародному миру і безпеці, підтримання яких є завданням Радбезу ООН. Цей закон – наше внутрішнє питання, яке у Кремлі намагаються політизувати", – заявив він.

Ніколенко додав, що таким чином Росія намагається маргіналізувати РБ ООН. Втім, зараз все залежить від того, яке рішення прийме країна-голова Радбезу.

"Рішення про дату та час проведення засідання повинен схвалити голова. У травні це – Індонезія", – резюмував прес-секретар постійного представництва.

Верховна Рада 25 квітня ухвалила у другому читанні і в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджена як головна у функціонуванні в держустановах і суспільстві. За закон проголосували 278 депутатів. Категорично проти прийняття закону виступили фракції "Опозиційний блок" і "Відродження", які після голосування заблокували підписання законопроекту. Однак 14 травня Рада відхилила відповідну постанову і після підписання закону спікером його відправили на підпис президенту. 15 травня закон був підписаний чинним президентом України Петром Порошенком.

У законі прописано, що на загальнонаціональних телеканалах має бути не менше 90% української мови, також у всіх ЗМІ і сайтів повинні бути українські версії сайтів. Повинні бути організовані курси української мови для дорослих, забезпечена україномовна реклама, вказівники, вивіски, а також україномовні інтерфейси програм і мобільних додатків. Для регулювання закону пропонується ввести штрафи для депутатів, чиновників і всіх посадових осіб, які не використовують державну мову на роботі.