Російські війська скоро залишать окуповані території українського Донбасу, оскільки їхне фінансування занадто дорого обходиться Москві, яка відчуває сильний економічний тиск через санкції, запроваджені світовим співтовариством, заявив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор в інтерв'ю "Голосу Америки".
"Економічний тягар, що росіяни відчувають – і мова йде не тільки про санкції, хоча і санкції теж, тому що санкції таки мають реальний вплив на кожного росіянина і на російську економіку – так от, тягар, який платить російський уряд і російський народ, позначається на їхній економіці. Тому що їм доводиться платити за свої війська в Донбасі, за підтримку своїх служб в Донбасі та у Криму. І ціна Донбасу та Криму для росіян, у доповнення до ціни санкцій, наводить мене на думку, що вони хотіли б забратися з Донбасу... Тому якщо ми продовжимо санкції і будемо говорити з ними – у якому форматі... Адже діалог начебто проходить добре між президентами Зеленським і Путіним. Якщо цей формат спрацює, то це чудовий формат! Бо ми маємо двох людей, які повинні прийти до згоди про те, щоб росіяни залишили Донбас. І про те, щоб вони врешті-решт залишили Крим", – зазначив Тейлор.
Напередодні президент України Володимир Зеленський і президент РФ Володимир Путін провели телефонну розмову, під час якої домовилися найближчим часом обговорити дату проведення зустрічі в "нормандському форматі".
14 липня в Парижі відбулася зустріч зовнішньополітичних радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії з метою відновлення роботи "нормандського формату".
Після загибелі чотирьох українських морських піхотинців під Павлополем 6 серпня президент України Володимир Зеленськийзакликав лідерів держав "Нормандської четвірки" зібратися для відновлення переговорів щодо ситуації в Донбасі. Він також запропонував розширити "Нормандський формат" за рахунок США.
У Вашингтоні відзначили, що залучення нових учасників до переговорного процес вимагає згоди всіх лідерів "Нормандської четвірки". А в МЗС Франції висловилися за підтримання діалогу з Вашингтоном щодо Донбасу, але категорично проти участі США у "нормандському форматі".
Президент РФ Володимир Путін не брав участі в роботі "Нормандської четвірки" з березня 2018 року, коли було зроблено спільну заяву лідерів чотирьох держав. Остання на сьогодні зустріч лідерів України, Франції, Німеччини та Росії відбулася в Берліні в жовтні 2016 року.
Детальніше про перебіг Мінського процесу читайте у статті Сергія Рахманіна "Неоголошена війна" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".