UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни в ТКГ відмовилися письмово підтвердити прихильність перемир'ю - Арестович

Представники РФ і бойовики чіплялися до окремих слів документа, запропонованого ОБСЄ.

У ході екстреного засідання Тристоронньої контактної групи в середу, 7 квітня, представники РФ підтвердили свою прихильність режиму припинення вогню, але лише на словах. Підсумковий документ, запропонований ОБСЄ, росіяни підписувати відмовилися.

«Говорили 6 годин. Усі сторони погодилися, що не існує жожних перешкод для повернення до дотримання режиму повного і всеосяжного режиму припинення вогню. Дебати почалися навколо тексту спільної заяви. Росія і бойовики чіплялися до окремих слів тексту, запропонованого послом ОБСЄ з питань безпеки Чевіком. Документально спільної заяви підписати не вдалося, не дивлячись навіть на готовність до компромісів щодо текстовому проекту заяви, що задовільнила б усіх», - розповів спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович за підсумками засідання.

За словами Арестовича, обговорення додаткових заходів по контролю за припиненням вогню продовжиться в рамках наступного засідання ТКГ.

Читайте також: Арестович: Росія своїми діями в Криму та Донбасі намагається ускладнити вступ України в НАТО

З 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.

У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.

3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» «ДНР» щодо отримання дозволу на ведення «превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ».

11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.

26 березня бойовики прицільно обстріляли позиції ЗСУ під Шумами, що на Донеччині, четверо українських військових загинули, ще двоє дістали поранення. Окупанти стріляли саперам у спину, провокуючи вогонь по водонасосній станції, що забезпечує водою мешканців тимчасово окупованих і підконтрольних Україні територій.

Пропозицію Кравчука відновити перемир'я в зоні ООС з 1 квітня росіяни відкинули.

Ескалацію в Донбасі засудили західні партнери України, Німеччина і Франція закликали «обидві сторони до стриманості та негайної деескалації».