Протягом останніх восьми років Росія неодноразово намагалася звинуватити українську владу в загибелі та пораненнях тисяч мирних жителів, «утисках» російськомовних груп і називала це терміном «геноцид» (жодна міжнародна організація ці закиди не підтвердила).
На російському телебаченні регулярно лунають заклики до знищення української нації як такої, пропагандистські телеканали послідовно пропагують образ ворога, дегуманізують українців в очах свого населення. І цим самим уможливлюють та виправдовують і збройну агресію рф, і воєнні злочини, і навіть геноцид, пише ексзаступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов у статті «Заборонений прийом: як Росія маніпулює поняттям геноцид».
Фактично, зараз офіційно оголошеною причиною і водночас метою агресії з боку рф є так звана «денацифікація України». Та офіційна позиція Росії в питанні інтерпретації геноциду не лише виправдовує напад на Україну, а й ображає пам’ять націй, які дійсно постраждали від нього.
Провідні історики й дослідники Голокосту вже засудили риторику російської влади, назвавши подібну трактовку геноциду цинічною експлуатацією терміну, що образливо для пам’яті жертв нацизму.
У Міжнародному суді ООН в Гаазі відбулися слухання у справі «Україна проти Росії». Цього разу Київ намагається притягнуті рф до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії проти нашої країни. Про особливості справи та на що варто очікувати українцям – читайте в статті ексзаступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова «Заборонений прийом: як Росія маніпулює поняттям геноцид».