UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія свідомо руйнує Мінські домовленості, роздаючи паспорти в Донбасі — МЗС України

Кількість мешканців ОРДЛО налічує вже близько двох мільйонів осіб з російськими паспортами.

В Міністерстві закордонних справ України розкритикували заяви Росії про паспортизацію Донбасу, повідомляє речник МЗС Олег Ніколенко у кометарі "РБК-Україна". Київ наголошує, що паспортизація - це порушення мінських угод,

Російську паспортизацію він назвав "елементом російських гібридних тактик проти сусідніх держав". "Під виглядом "захисту російських співвітчизників" війська Росії окупували частини територій Грузії та України, російські спецслужби безперестанку втручаються у внутрішні справи країн Балтії", - нагадали в МЗС.

В квітні 2019 року Україна та міжнародна спільнота, зокрема члени Радбезу ООН, засудили рішення РФ запровадити спрощений порядок надання російського громадянства українцям на тимчасово окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях.

"За нашими даними, за два роки понад півмільйона тамтешніх мешканців отримали російські паспорти. Таким кроком Росія свідомо руйнує Мінські домовленості, логіка яких полягає у відновленні суверенітету України та мирній реінтеграції тимчасово окупованих територій. Натомість, російська сторона продовжує закріплювати результати своєї окупації, затягує контрольовані нею українські території в свій політичний, економічний, електоральний, соціальний та культурний простір", - наголосили в МЗС.

За словами Ніколенко, у таких умовах галасливі заклики російських посадовців про нібито небажання України досягти прогресу в мінському процесі виглядає "особливо цинічними і такими, що не мають нічого спільного з реальністю".

Читайте також: Росія знову погрожує "захищати" російськомовне населення на сході України

Нагадаємо, що Закон про спрощений порядок видачі паспортів жителям ОРДЛО діє в Росії з 2019 року. У квітні 2020 року РФ спростила прийом в громадянство для жителів чотирьох країн, включно з Україною.

В окупованих районах Донецької та Луганської областей періодично проводяться кампанії, спрямовані на популяризацію паспортів РФ, отримувати документи змушують працівників бюджетної сфери та бойовиків.

Хто має нести відповідальність за примусову паспортизацію в Криму і Донбасі? Чи буде Україна оскаржувати її в міжнародних судах? У чому різниця між паспортами РФ і «Л-ДНР»? Читайте у другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим.