Росія поповнює запаси крилатих ракет, щомісяця виробляючі близько 40 нових, повідомив заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.
У розмові із журналістами The New York Times Скібіцький розповів, що від 24 лютого російські збройові заводи випустили 240 ракет Х-101 повітряного базування і близько 120-и «Калібрів» морського базування.
На використання окупантами нещодавно створених ракет вказують й фрагменти, виявлені слідчими після нещодавнього масованого удару РФ, розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Британська спільнота розслідувачів Conflict Armament Research, яка ідентифікує та відстежує зброю і боєприпаси, що використовуються у війнах, підтверджує: виробництво ракет у Росії триває, попри санкції Заходу.
Попри оголошений у Росії курс на «імортозаміщення», російська зброя досі гостро залежить від західних технологій. У 27 найефективніших систем озброєнь РФ аналітики Royal United Services Institute виявили 450 унікальних мікрочіпів, вироблених компаніями зі США, Європи та Східної Азії.
Щоб частково компенсувати нестачу компоненти через санкції, російські зброярі вже використовують чіпи з побутової електроніки. Паралельно Росія шукає шляхи придбати необхідні компоненти будь-яким способом і за будь-яку ціну.
Так, 17 жовтня в аеропорту Мілана за запитом США затримали сина ексгубернатора Красноярського краю Росії Артема Усса. Росіянина підозрюють в закупівлі американських військових технологій і венесуельської нафти в обхід санкцій. Після затримання на батьківщині на Усса завели справу за відмивання грошей, зараз РФ активно добивається його екстрадиції.
Очевидно, що існують й інші канали поставок у Росію військових компонентів в обхід санкцій.