Російські військові у четвер, 22 квітня, розпочали в окупованому українському Криму позапланові військові навчання, повідомляє агентство «Інтерфакс».
Міжвидові навчання проходитимуть на колишньому українському полігоні «Опук», у них візьмуть участь підрозділи загальновійськового з'єднання, з'єднання ВПС і ППО, бойові кораблі та судна, частини берегових військ Чорноморського флоту, частина сил Каспійської флотилії Південного військового округу ЗС Росії, підрозділи ПДВ.
Кораблі Чорноморського флоту і Каспійської флотилії вже вийшли в море в район проведення навчань. На полігон також вирушили літаки військово-транспортної авіації з військовими і технікою з'єднань ПДВ на борту.
У Міністерстві оборони РФ не уточнили, скільки саме військових і техніки візьмуть участь в навчаннях, що проводяться у межах раптової перевірки боєготовності.
Полігон «Опук» знаходиться за 60 кілометрів від тимчасово окупованої Феодосії і за 40 кілометрів від Керчі. Можливості полігону дозволяють відпрацьовувати завдання з десантування військ і подолання протидесантної оборони противника, висаджувати до двох батальйонів морської піхоти одночасно, виконувати стрільби по берегових цілях корабельними артилерійськими комплексами, задіяти оперативно-тактичну і армійську авіацію.
Напередодні американська газета The Wall Street Journal опублікувала нові супутникові знімки російської військової техніки в окупованому Криму та Воронезькій області біля кордонів з Україною. На них видно, що РФ стягнула до українських кордонів більше бойової авіації, ніж вважалося досі.
За словами головнокомандувача Збройними силами України Руслана Хомчака, за час окупації чисельність російських військ у Криму збільшилася до 32,7 тисячі осіб. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що Росія перекинула на навчання до західних кордонів дві армії і три з'єднання ПДВ.
У Пентагоні повідомили, що концентрація російських військ на кордоні на сьогодні найвища з 2014 року. Військовий тиск посилюється войовничою риторикою Кремля, який відкрито погрожує Україні війною та залякує знищенням державності.
Українські та зарубіжні експерти вважають, що, нагнітаючи напруженість на кордоні та ескалацію в Донбасі, РФ переслідує кілька цілей : «тестує» західну демократію на готовність жорстко протидіяти авторитарним режимам, чинить психологічний тиск на Україну, відволікає увагу росіян від внутрішніх проблем, посилає сигнал підтримки бойовикам в ОРДЛО.
Докладніше про те, що відбулося в останні дні у тимчасово окупованих районах Донбасу, біля кордонів і навколо України та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.