UA / RU
Підтримати ZN.ua

Роковини трагедії під Чугуєвом: всі обвинувачені на волі, до суду справу так і не передали

За понад 7 місяці слідства правоохоронці зібрали 60 томів матеріалів. 

Минув рік з дня трагедії під Чугуєвом, коли 26 військових загинули під час падіння літака, який здійснював плановий навчальний політ, проте справа досі не передана до суду. Генеральний прокурор Ірина Венедіктова на своїй сторінці в Фейсбук назвала причину - захист екскомандувача Повітряних сил ЗСУ Сергія Дроздова затягує цей процес. 

"Ще 5 травня ми надали доступ сторонам до зібраних матеріалів. Завершили ознайомлення з ними наразі всі потерпілі та їхні представники, четверо підозрюваних та їх захисники, один підозрюваний та його захисник перебувають на завершальному етапі ознайомлення. Разом з тим, підозрюваний, який вже звільнений з посади командувача Повітряних Сил Збройних Сил України, жодного разу до Державного бюро розслідувань не з’явився та не ознайомився із матеріалами досудового розслідування, - пояснює Венедіктова. - Його адвокати затягують розгляд клопотання слідчого про встановлення строку для ознайомлення із матеріалами, заявляючи численні клопотання та відводи слідчому судді. Тому це клопотання не розглянуте вже упродовж більш як півмісяця". 

За словами генпрокурора, кілька днів тому, 20 вересня, слідчим суддею було залишено без задоволення скаргу захисника екскомандувача Повітряних Сил ЗСУ на повідомлення про підозру. 

Венедіктова також розповіла, що сумарно слідство тривало 7 місяців та 10 днів. Протягом цього часу вдалося зібрати понад 60 томів матеріалів. 

При цьому наразі у цій справі є шестеро підозрюваних - усі вони знаходяться на волі. Це: 

Читайте також: Слідство назвало головну причину падіння літака АН-26 під Чугуєвом

Нагадаємо, 25 вересня 2020 року військово-транспортний літак АН-26 розбився під Чугуєвом, загинули 26 осіб. Відразу після катастрофи в лікарню доставили двох курсантів, які вижили. Однак, постраждалого в критичному стані врятувати не вдалося. Вижив після катастрофи лише курсант В'ячеслав Злочевський.

У ході розслідування з'ясувалося, що трагедія сталася внаслідок порушення правил польотів та підготовки до них військовими особами, а також невжиття вищим керівництвом Повітряних Сил заходів щодо підтримання належного рівня військової дисципліни, запобігання правопорушенням серед особового складу, збереження життя і здоров'я особового складу та запобігання авіаційним подіям нанесена безповоротна шкода боєздатності та боєготовності ЗСУ та інші тяжкі наслідки в умовах особливого періоду.