UA / RU
Підтримати ZN.ua

Робимо корисний запас продуктів: поради від лікаря-дієтолога

Харчування взимку має бути збалансованим.

Через повномасштабне військове вторгнення Росії українці змушені готуватися до важкої зими, робити запас ліків та продуктів. Взимку необхідно підтримувати достатній рівень поживних речовин. Так, деякі з них не можна замінити вітамінами – тож пора робити стратегічний запас продуктів, які будуть підтримувати здоров'я взимку.

Лікарка-дієтолог Софія Шпак розповіла, як підбирати продукти на зиму з точки зору їхньої поживності.

Шукаємо джерело білка

Шпак наголосила, що одним з найважливіших аспектів харчування є живлення білком. Його можна отримати з м'яса, риби чи птиці. Тому слід мати запас м'ясних продуктів.

Зберігати м'ясо можна в морозилці, а найкращим варіантом буде запастися консервами – як м'ясними, так і рибними.

Для тих, хто не вживає м'ясо, його можна замінити рослинним білком – сочевицею, нутом, квасолею, грибами. Зокрема, гриби можна заморозити або засушити.

Складні вуглеводи

Майже кожен продукт містить у своєму складі вуглеводи. Необхідно надати перевагу складним вуглеводам, які містяться у цільнозерновий крупах та макаронах з твердих сортів пшениці.

Джерелом складних вуглеводів також є хлібці – їх можна легко зберігати тривалий час.

Читайте також: Вода та ліки від шлунку: що треба обов’язково купити в запас перед зимою

Жири

Шпак зауважила, що у раціоні також мають бути жири. Вони містяться в оліях, рибі та насінні.

Щоб тримати в нормі запас жирів, слід запастися олією. Крім того, можна додавати до страв оливки, насіння льону чи кунжут – ці продукти також мають велику кількість жирів.

Корисні солодощі

У холодні зимові дні можна потішити себе чорним шоколадом або натуральною пастилою Продукти з великим вмістом какао не тільки дуже смачні, але й можуть покращувати настрій.

Також не забувайте про фрукти – свіжі продукти взимку не мають достатню кількість вітамінів, як сезонні. Тому улюблені ягоди та фрукти можна заморозити або засушити.

Раніше повідомлялося, які продукти треба включити в раціон під час війни,щоб збалансовано харчуватися.