UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд змінив порядок роботи транспорту в червоних зонах

Рішення про роботу транспорту в червоних зонах тепер прийматимуть регіональні комісії з ТЕБ та НС.

Регіональні комісії з ТЕБ та НС тепер самі прийматимуть рішення щодо роботи транспорту в регіонах червоної зони. Про це повідомили у Міністерстві інфраструктури.

“У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні внаслідок COVID-19  змінений порядок роботи транспорту в регіонах з червоним рівнем епідемічної небезпеки. Тепер рішення щодо карантинних обмежень на автотранспорті та залізниці у регіонах червоної зони прийматимуть регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у кожній області”, - йдеться у повідомленні.

Тепер, згідно з рішеннями комісій, заборонятимуть регулярні та нерегулярні перевезення автотранспортом та залізницею в межах відповідних областей чи окремих адміністративно-територіальних одиниць.

Разом з тим, заборони не розповсюджуватимуться на:

Окремим рішенням регіональна комісія з ТЕБ та НС може заборонити посадку пасажирів в автомобільний чи залізничний транспорт міжобласного сполучення. Виключенням будуть поїзди спеціальних залізничних рейсів у внутрішньому сполученні.

Читайте також: Кабмін може переглянути роботу транспорту в "червоній зоні"

Сьогодні в червоній зоні опинилися вісім регіонів, а саме Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Сумська та Чернівецька області.

Зазначимо, що минулої доби в Україні виявили 7 893 нові випадки коронавірусу. Загалом за час пандемії COVID-19 зафіксували у 1 554 256 пацієнтів. 

Водночас напередодні в Хмельницькій, Львівській, Кіровоградській областях і місті Києві не зробили жодного щеплення проти коронавірусу.

У  НАН вважають, що пік третьої хвилі коронавірусу в Україні припаде на квітень, і може бути як дуже високим, так і помірним. На думку академіка НАН та НАМН України, доктора біологічних наук, голови Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергія Комісаренка, запровадження жорстких карантинних обмежень у більшості регіонів України є своєчасним та раціональним. При цьому він вважає, що загальнонаціональний локдаун доцільно вводити на початковому етапі збільшення поширення інфекції.