UA / RU
Підтримати ZN.ua

Річниця нападу на Гандзюк: Активісти відвідали Мангера, Рищука і Павловського

Учасники палили фаєри і повісили на будівлі Херсонської поліції табличку з написом "Вулиця Катерини Гандзюк, 4".

© Хто замовив Катю Гандзюк
Зеленський використовував ім'я Гандзюк для атак на Порошенка. Тепер політичну відповідальність за резонансну справу несе він сам
Зеленський використовував ім'я Гандзюк для атак на Порошенка. Тепер політичну відповідальність за резонансну справу несе він сам
© Хто замовив Катю Гандзюк
© Хто замовив Катю Гандзюк
© Хто замовив Катю Гандзюк
© Хто замовив Катю Гандзюк
© Хто замовив Катю Гандзюк
Одінцов був помічником та водієм одного з фігурантів справи

Учасники громадянської ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" у середу, 31 липня, провели в Херсоні серію акцій, приурочених до річниці нападу на радника мера міста, після якого вона померла.

У середині дня група активістів зібралася біля будівлі обласної поліції. Вони запалили фаєри і розмістили на стіні будівлі табличку з написом "Вулиця Катерини Гандзюк, 4". На офіційній сторінці ініціативи у Facebook повідомляється, що заступник начальника ГУНП пообіцяв активістам, що знімати табличку з будівлі не будуть.

Потім учасники акції вирушили до будинку Ігоря Павловського, якого прокуратура підозрювала в організації вбивства, а потім перекваліфікувала його дії за статтею "приховування злочину".

Наступна зупинка була біля будинку колишнього заступника голови Херсонської облдержадміністрації Євгенія Рищука. Активісти палили фаєри і написали на парканах будинків Павловського і Рищука "Тут живе вбивця".

Останнім пунктом стала Херсонська обласна рада, головою якого є Владислав Мангер, підозрюваний в організації нападу на Гандзюк. Його, Рищука і колишнього голову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва загибла називала замовниками злочину.

На будівлі облради активісти залишили написи "Тут працює вбивця", "Вони вбили Катю" і "Мангер - чорт". Поліція намагалася перешкодити учасникам акції писати на стінах.

Радник мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням сірчаної кислоти.

За словами Віктора Гандзюка, напад на його дочку замовили голова Херсонської облради і голова місцевого осередку "Батьківщини" Владислав Мангер, а також члени "Блоку Петра Порошенка" - голова ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук.

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "завершене умисне вбивство". Керівника групи виконавців Сергія Торбіна і ще чотирьох осіб поліція затримала у другій половині серпня. Усі вони брали участь в АТО в складі добровольчих підрозділів.

За даними ЗМІ та активістів, експомічник депутата від БПП Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства. Саме він передавав гроші керівнику групи виконавців – Торбіну. 10 листопада співробітники СБУ затримали Павловського, через день його заарештували без права внесення застави.

Служба безпеки України 21 січня оголосила в розшук ймовірного організатора вбивства Гандзюк – раніше судимкого кримінального авторитета Олексія Левіна (Москаленка), також відомого як "Москал". За даними ЗМІ, він переховується від слідства в Домініканській Республіці.

11 лютого Владиславу Мангеру повідомили про підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк. Але вже в квітні прокуратура вручила йому нову підозру, відмовившись від звинувачень в організації умисного вбивства. 14 лютого Шевченківський райсуд Києва заарештував Мангера до 3 березня. Наступного дня він вийшов на свободу після внесення 2,5 млн гривень застави.

6 червня Покровський районний суд Дніпропетровської області виніс обвинувальні вироки виконавцям вбивства Катерини Гандзюк. Ватажок групи Сергій Торбін отримав 6,5 років, а безпосередній виконавець Микита Грабчуком - 6 років позбавлення волі. Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський і Віктор Горбунов отримали по чотири, а Віктор Горбунов – три роки. У цьому термін включать час, що засуджені вже провели в СІЗО. У прокуратурі пояснили, що перед винесенням вироку всі вони визнали свою провину і дали викривальні свідчення проти інших учасників злочину. У квітні ГПУ перекваліфікувала справу з ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) за ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

Прокуратура також пом'якшила підозру Ігореві Павловському, якого слідство вважає організатором злочину. Йому інкримінують не умисне вбивство, а "приховування злочину" (ч. 1 ст. 396 КК). 2 травня Павловського звільнили з-під варти і відправили під домашній арешт. 26 червня його термін закінчився, але прокуратура не стала клопотати про продовження запобіжного заходу. У липні ГПУ скерувала до суду обвинувальний акт щодо Павловського.

Детальніше про ймовірних замовників вбивства Катерини Гандзюк читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".