Російські силовики в анексованому Криму затримали кримськотатарську активістку Лутфію Зудієву, повідомило Громадське об'єднання "Кримська солідарність" у Facebook. Активістку звинувачують нібито в публічному демонструванні екстремістської, нацистської чи іншої забороненої символіки.
"Тільки що стало відомо про затримання активістки Лутфії Зудієвої. Вона була зупинена співробітниками силових структур по дорозі з ринку р. Джанкой. Їй закидають ст. 20.3 КоАП РФ ("Пропаганда або публічне демонстрування нацистської атрибутики чи символіки або атрибутики чи символіки екстремістських організацій, або іншої атрибутики або символіки, пропаганда або публічне демонстрування яких заборонені федеральними законами")", - йдеться в повідомленні.
Зазначено що Лутфію Зудієву везуть у відділення Центру протидії екстремізму в окупованому Сімферополі.
Як повідомили "Крим.Реалії", під час затримання силовики були одягнені в цивільне. Вони заблокували автомобіль чоловіка активістки Сейтасана Зудієва і попросили жінку проїхати у відділок в окупованому Сімферополі для складання протоколу.
При цьому публічних коментарів силові відомства країни-агресора з приводу затримання Лутфії Зудієвої немає. Подробиці інциденту з'ясовують.
Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".
Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".
Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".