Росія всерйоз побоюється, що Україна налагодить у сфері оборони співпрацю з Заходом. Про це пише автор ZN.UA Артур Лантан.
Розмірковуючи про домовленості України і Росії в оборонній сфері, автор вказує, що коли вустами президента Володимира Путіна Росія твердить про чергове зближення з Україною і нових замовленнях, вона турбується про, наприклад, те, що Україна почне брати участь у створенні протиракетної оборони в Європі. "Адже певні замовлення Україна вже виконувала - і в тому числі, у виконанні досліджень в рамках проекту НПРО США, про можливості протидії ракет "Тополь-М". РФ дійсно побоюється зближення українських оборонних підприємств із західними компаніями. Останні до цього готові, що продемонстрували в ході підготовки до реалізації проекту будівництва військового корабля класу "корвет" для ВМСУ: шість західних держав висловили готовність розміщувати ліцензійне виробництво на території України. Пішли спільні українсько-польські проекти в галузі розробок і виробництва високоточних засобів ураження і систем захисту від високоточної зброї, а Польща закупила ліцензію на виробництво легкої броньованої машини "Дозор". З'явилися перші проекти закупівлі західними державами української продукції: Бельгія купила партію високоточних засобів ураження", - пише Лантан.
Крім того, за його словами, українські оборонні підприємства давно цікавлять Росію або з метою приватизації, або виробництва того, що самі технологічно не освоїли, або - отримання напряму технології.
"Наприклад, Росія так і не змогла налагодити виробництво газових турбін для військових кораблів, вироблених НВКГ "Зоря-Машпроект". Нагадаємо, саме такі підприємства відвідала делегація на чолі з Рогозіним 2-3 грудня ц.р.: ДКБ "Південне", во "Південмаш" (необхідні для створення нової важкої МБР), ДП "Антонов" (необхідно для оновлення застарілого парку військово-транспортної авіації), ЗМКБ "Прогрес" (необхідно для вирішення питань оснащення деяких типів вертольотів і літаків військового та спеціального призначення). Про НВКГ "Зоря-Машпроект" говорилося вище. А до згаданим підприємствам ще можна додати АТ "Мотор Січ", але оскільки воно приватне, розрахунок Москви - домовитися особисто з його власником В'ячеславом Богуслаєвим", - йдеться в статті.
Третій інтерес РФ, на думку автора, пов'язаний з нейтралізацією ряду підприємств-конкурентів.
"Так, в Україні в даний час існує цілий ряд заводів, що випускають більш якісну оборонну продукцію, ніж РФ. А саме, ГККБ "Промінь" (високоточні засоби ураження), ХКБМ (завод імені Малишева (танки і бойові броньовані машини), Конотопський завод "Авіакон" (ремонт вертольотів), ДП "Укроборонсервіс" (ремонт засобів ППО С-300 і ЗРК "Бук") і деякі інші. Ці заводи заважають РФ на світовому ринку озброєнь, і бажання контролювати або змінити профіль роботи таких підприємств навряд чи вичерпається", - зазначає він.
Детальніше читайте у статті "Літаки, космос, ОПК" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Янукович у Москві обговорить євразійську інтеграцію
Підвищення статусу російського рубля в Україні несе більше ризиків, ніж переваг
Після зближення з Росією влади будуть використовувати Москви для виправдання економічної стагнації
Зустріч Януковича і Путіна в Москві засвідчила повзучу "таможенизацию" України
15 мільярдів від Росії можуть обернутися для України "тортом для діабетика"