Генеральне консульство РФ в Одесі направило дипломатичну ноту до Міністерства закордонних справ України у зв'язку з арештом російського танкера NEYMA, який блокував Керченську протоку в листопаді минулого року, передає "Інтерфакс-Україна". У російському дипломатичному представництві повідомили інформагентству, що відповіді від української сторони ще не отримали.
У свою чергу, в посольстві РФ заявили, що уважно стежать за ситуацією і очікують на оприлюднення повного тектса судової ухвали про арешт судна.
"Суд санкціонував застосування запобіжного заходу у вигляді арешту майна щодо самого судна, а також майна і документів, вилучених під час проведеного на борту обшуку. Посольство продовжує стежити за ситуацією, зокрема чекає публікації повного тексту ухвали, після чого стане можливим дати оцінки доводам української сторони", - повідомили в російському посольстві.
Нагадаємо, 25 липня СБУ разом із військовою прокуратурою затримали російський танкер NEYMA. 24 липня до порту Ізмаїл на Одещині під прапором РФ зайшов танкер NIKA SPIRIT. За даними міжнародної інформаційної системи EQUASIS він був ідентифікований як уже відомий танкер NEYMA, який російські окупанти використаний для перекриття Керченської протоки і блокування проходу український корабельної групи через нього в листопаді 2018 року.
Екіпаж судна звільнили у день затримання, і він зміг повернутися в Росію. У СБУ пояснили, що ці моряки не причетні до акту агресії проти України. 29 липня Приморський районний суд Одеси заарештував танкер і документи, вилучені в ході обшуку судна.
25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти".
Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців досі утримують у СІЗО "Лефортове" (Москва), РФ продовжує маніпулювати власним розумінням рішення. 17 липня Лефортовський суд Москви продовжив термін утримання під вартою усім 24 морякам ще на три місяці.
Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".