Колишній український політв'язень Геннадій Афанасьєв повідомив про задоволення Європейським судом з прав людини двох його позовів проти Російської Федерації за нелюдські умови конвоювання та утримання. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
"ЄСПЛ повністю підтвердив правдивість моїх слів та свідчень щодо моєї долі й умов утримання в Кремлівських катівнях та в цілому тих подій, що відбувалися 767 днів мого ув'язнення. Таке рішення це міцний козир та аргумент в руках на майбутнє, який я буду використовувати проти всіх тих, хто намагається виправдати російську агресію", - зазначив він.
Разом із тим призначену суму компенсації він вважає "жалюгідною" та вказує на порушення конвенції з боку самого суду.
"Присуджені жалюгідні 2000 євро за пережиті мною знущання свідчить лише про те, що суд пішов на поводу в російського уряду. Зазначу ЄСПЛ сам порушив конвенцію. Він повинен був запропонувати Україні висловитися по суті моїх скарг бо я є громадянин України. Цього не сталося...", - повідомив Афанасьєв та додав, що гроші витратить на відпочинок на Шрі-Ланці своїх мами й бабусі.
Колишній політв'язень також зазначив, що, аби зібрати цей кейс, він фіксував усі правопорушення, які вчинялися щодо нього та інших, ще перебуваючи за гратами.
У свою чергу адвокат Афанасьєва Ернест Мезак розповів, що засудженні під час етапування перебувають у жахливих умовах. Зокрема, в камерах вагонзаків, площею близько 3 кв. м перевозиться від 7 до 12 людей разом із сумками з особистим речами. Таким чином, на одна людину в середньому припадає 0,3 кв. м. До того, ж у камерах холодно, неможливо встати в повний зріст та лягти, нечасто виводять до туалету.
Захист вимагав компенсацію за завдання моральної шкоди в розмірі 7 тисяч євро, однак суд виніс рішення стягнути компенсацію для заявника в розмірі, який влаштовував російську владу, а саме 1 тисяча євро.
Нагадаємо, 14 червня 2016 року Геннадій Афанасьєв та Юрій Солошенко прибули до України.
Їх обміняли на одеських журналістів Олену Глищинську та Віталія Діденка, яких підозрюють у причетності до спроби створення в Одеській області так званої "Бессарабської народної республіки".