UA / RU
Підтримати ZN.ua

Реалізація нового закону про освіту вимагатиме скорочення більше половини педагогів – "лист Мінфіну"

Прийняття нового закону про освіту в її нинішньому вигляді буде "черговим популістським кроком", вважають у Мінфіні.

У разі прийняття нового проекту закону про освіту в його нинішній редакції, реалізацію закону можна буде забезпечити лише шляхом скорочення більш ніж половини педагогічних і науково-педагогічних працівників та скорочення інших бюджетних витрат, або за рахунок істотного збільшення дефіциту держбюджету України.

Про це йдеться у присвяченому законопроекту листі Міністерства фінансів, яке опубліковано порталом громадських експертів "Освітня політика". Згідно з оцінкою Мінфіну, новий закон, який передбачає істотне підвищення бюджетних витрат на освіту, фінансово не забезпечений і не може бути виконаний в наступному році.

У відомстві вважають, що прийняття законопроекту в такому вигляді буде "черговим популістським кроком", вказавши також, що "неможливо спожити те, чого немає".

"У разі прийняття законопроекту в запропонованій редакції його реалізацію можливо забезпечити лише шляхом скорочення більше половини педагогічних і науково-педагогічних працівників, скороченням витрат на проведення антитерористичної операції і забезпечення заходів щодо обороноздатності країни, або суттєвим збільшенням дефіциту державного бюджету, що суперечить домовленостям з МВФ в рамках програми розширеного фінансування (EFF)", – зазначається в оприлюдненому документі.

Детальніше про проект нового рамкового закону про освіту читайте в статті Оксани Онищенко "Енергійно крокуємо чи хворобливо кульгаємо?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".