UA / RU
Підтримати ZN.ua

Радониця: традиції святкування

В цей день прийнято поминати померлих родичів.

25 квітня травня християни східного обряду відзначають Радоницю, яку в нашій традиції також називають Проводи або Гробки. За церковним календарем Радониця  завжди припадає на вівторок, тобто на девятий день після свята Воскресіння Христового. В цей день в Україні досить поширена традиція вшановувати близьких, які відправились в інший світ.  

Що треба робити на Радоницю

Оскільки перед Великоднем практично усі дні зайняті іншими церковними святами та особливими днями, у які не завжди можна займатись фізичною працею, то рекомендується заздалегідь подбати про могили своїх родичів.

Читайте також: Поминальні дні після Великодня: у ДСНС пояснили, як перевірити, чи заміноване кладовище

Зазвичай за тиждень варто навести на них лад, щоб згідно з віруваннями, душі померлих бачили, що про них дбають і пам’ятають досі.

Віряни цього дня йдуть до храму та моляться за упокій душ померлих родичів та ставлять свічки.

На Радоницю прийнято на кладовище приносити живі квіти або сухоцвіти. Також можна покласти біля могили гілочки освяченої верби. Можна завчасно посадити біля могили дерева або квіти.

В цей день на кладовищах запалюють лампади. Вони символізують пам'ять живих про померлих. На лампаду можна прив'язати чорну стрічку.

Під час відвідування кладовища можна принести частування для жебраків (паски, яйця, цукерки) та віддати їх, щоб вони поминули померлих.

Раніше ми писали, чи можна українцям відвідувати кладовища на великодні свята.