Ситуація навколо України і Азовського моря входить у число основних пунктів порядку денного Ради ЄС у закордонних справах, який збереться в понеділок, 19 листопада, в Брюсселі. Про це заявив у минулу п'ятницю високопоставлений європейський чиновник, представляючи журналістам на умовах анонімності порядок денний ради.
"Україна, безсумнівно, залишається пріоритетом для Європейського союзу. Це буде гарною можливістю нагадати нашу колективну підтримку мінських угод", -сказало джерело.
Він додав, що в ЄС продовжать допомагати реалізації мінських угод, а першочергове - це припинення вогню для забезпечення умови для переходу до політичного рішення.
"У зв'язку з цим ми взяли до уваги рішення про продовження спеціального статусу для східних районів України. Це крок у правильному напрямку. У той же час ми вважаємо нелегітимними вибори на Донбасі", - додав функціонер ЄС.
Він нагадав, що в середині грудня голова дипломатії ЄС Федеріка Могеріні візьме участь у засіданні ради асоціації ЄС-Україна, що "дозволить ще раз проаналізувати програму нашої співпраці з Україною".
Джерело послалося на візит до Брюсселя минулого четверга статс-секретаря - заступника міністра закордонних справ Росії Григорія Карасіна, з яких обговорювалася Україна.
"Зрозуміло, ми довели до нього нашу стурбованість, що стосується наростаючої мілітаризації Азовського моря. І також залишається контекст, згідно з яким ми не визнаємо анексію Кримського півострова. Це базовий принцип. І, крім того, будівництво моста між Російською Федерацією і Кримом, який зведений без згоди України, - це абсолютно точно повне порушення суверенітету і територіальної цілісності України", - зазначив європейський чиновник.
За даними української сторони і держав-членів, новий режим інспекції судів створює проблеми для морського транспорту, не тільки українського, але і країн Євросоюзу, так як розтягуються на багато днів процедури затримують рух і наносять економічний збиток, сказав представник ЄС.
"Але у російських колег інші дані, які відрізняються від моїх. Ми домовилися залишатися в контакті, щоб продовжувати вивчати цей аспект", - пояснив європейський чиновник.
На питання про розгляд можливих додаткових санкцій щодо Росії через проведення виборів в ОРДЛО, співрозмовник журналістів відповів, що санкцій немає в порядку денному, і він не знає, чи будуть вони обговорюватися на засіданні.
Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про те, що стосовно організаторів та осіб, які будуть "обрані" внаслідок незаконних "виборів" в Донбасі запровадять санкції. За його словами, псевдовибори стануть спецпитанням на порядку денному на засіданні міністрів закордонних справ ЄС.
Нагадаємо, що на "виборах" ватажків підконтрольних РФ терористичних угруповань Донбасу "перемогли" Денис Пушилін ("ДНР") і Леонід Пасічник "(ЛНР"). До цього обидва "виконували обов'язки ватажків "Л-ДНР", за даними Служби безпеки України, обидві кандидатури були заздалегідь призначені Кремлем "переможцями" фейкових "виборів", що відбулися 11 листопада.