Верховна Рада посилила соціальний захист жертв політичних репресій і нацистських переслідувань. Закон №3815-д про внесення змін у деякі закони щодо посилення соцзахисту окремих категорій осіб з числа жертв нацистських переслідувань та політрепресій підтримали 243 народних депутати.
Згідно з законом, ці особи, зокрема, мають право на безкоштовний проїзд не тільки в міському транспорті, але і в приміських та міжміських автобусах за місцем проживання, залізничному і водному транспорті приміського сполучення за наявності посвідчення встановленого зразка, а у разі введення автоматизованої системи обліку оплати проїзду - безкоштовного електронного квитка.
Жертви політрепресій і нацистських переслідувань також можуть безкоштовно раз на два роки у двох напрямках скористатися залізничним, морським і річковим транспортом, крім приміського, а також міжобласним автобусним та повітряним транспортом, або мати проїзд один раз на рік на цьому ж транспорті в обох напрямках з 50% знижкою.
У березні 2018 року Рада внесла зміни в законодавство про реабілітацію жертв репресій комуністичного режиму. Закон відновлює права осіб, які були засуджені у позасудовому порядку, а також засуджені за діяння, які не вважаються злочинами в цивілізованому суспільстві. Однак, на думку деяких правозахисників, уважний аналіз визначення репресій і нових процедур надання статусу реабілітованих змушує вимагати перегляду цього закону.
Про необхідність змін у законі щодо реабілітації жертв політичних репресій читайте в матеріалі Євгена Захарова "Это нужно не мертвым, это надо живым" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".