Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект "Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів". Проект №2506а підтримали 246 народних депутатів.
Законопроектом пропонується ввести в Україні змішану систему виконання судових та інших рішень, зокрема узаконити інститут приватних виконавців і визначити їх правовий статус.
Представляючи президентський законопроект, міністр юстиції України Павло Петренко сказав, що приватні виконавці будуть працювати у сфері бізнесу, а сімейні спори і судові рішення, пов'язані з державними справами, будуть виконувати державні виконавці.
Петренко зазначив, що українські громадяни, які отримують рішення суду, повинні отримати гарантію, що це рішення буде виконано.
За його словами, на жаль, сьогодні в Україні виконується лише 20% судових рішень.
У грудні 2014 року заступник глави адміністрації президента і координатор ради з питань судової реформи Олексій Філатов у статті для ZN.UA писав, що в рамках судової реформи, яку збирається провести влада, важливе значення має питання виконавчого виробництва.
"Створення приватної виконавчої служби, встановлення реальної взаємозв'язку між винагородою державного виконавця та виконанням конкретного судового рішення - практично неминучі рішення для цієї проблеми", - зазначав Філатов.