UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада підтримала проект закону про повну середню освіту

Законопроект, зокрема, передбачає кілька моделей імплементації мовних норм для нацменшин.

Народні депутати сьогодні підтримали в першому читанні проект закону "Про повну загальну середню освіту". За законопроект №10204 проголосували 229 парламентарів. Його представляла міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Так, передбачається врегулювання питання доступності і забезпечення рівного доступу до повної загальної середньої освіти. Йдеться про доступність для осіб з особливими освітніми потребами, територіальну доступність установ, обов'язки влади забезпечувати доступність до таких установ; якість повної загальної середньої освіти; мови освіти в установах.

Крім того, передбачено сертифікацію педагогів; ресурсне забезпечення закладів; основи інституційного аудиту; самоврядування в закладі; права і обов'язки учасників освітнього процесу; розмежування повноважень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

У березні Кабінет Міністрів схвалив і направив до парламенту законопроект "Про повну загальну середню освіту". Серед важливих положень законопроекту - норми щодо мови навчання, які деталізують підходи, визначені законом "Про освіту". Після консультацій і переговорів у законопроекті пропонуються три моделі імплементації мовних норм для нацменшин.

Як повідомлялося, згідно з постановою уряду, випускники 2019 року отримають замість атестатів - свідоцтва про отримання повної загальної середньої освіти. Окрім того, після закінчення четвертого класу школярі отримають свідоцтво про отримання початкової освіти, після дев'ятого класу - про отримання базової середньої освіти, а після одинадцятого - про повну загальну середню освіту.

Раніше найбільш обговорюваною проблемою школи було її фінансування. Але тепер на перший план вийшла інша проблема – школярі втрачають інтерес до навчання. Детальніше про причини, чому школярі не хочуть вчитися читайте в статті Оксани Онищенко "У залізній м'ясорубці" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".