UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін знає, що робить, тому суд над ним буде швидким — прокурор Міжнародного трибуналу з Югославії

Джеффрі Найс вважає, що російський президент свідомо допустив скоєння жахливих злочинів своєї армії в Україні.

Путін знає про злочини своєї армії в Україні, тому, коли війна завершиться, суд над ним буде швидким. Таку думку в інтерв’ю «Еспресо» висловив прокурор Міжнародного трибуналу у справі Слободана Мілошевича Джеффрі Найс

На думку спеціаліста, вже після перших воєнних злочинів російських солдатів в Україні Путін міг припинити їх подальше скоєння, але свідомо цього не зробив. З урахуванням наявних доказів злодіянь окупантів, трибунал над очільником Кремля не повинен зайняти багато часу. 

«Якщо є достатньо доказів і є чітка структура злочинів або руйнування невійськових цілей – це порушення кодексу правил ведення війни. Ми бачимо, що відбувалося в перші дні війни. Путін знав, що відбувається та міг зупинити своїх людей. Він робив, що хотів – здійснював злочини проти мирного населення. І це чіткий випадок того, коли судовий процес не має бути довгим», — сказав Найс. 

Зазначимо, що британський юрист був провідним обвинувачем у процесі над колишнім президентом Сербії Слободаном Мілошевичем у Міжнародному трибуналі з колишньої Югославії. Він спеціалізується на правах людини, публічному праві та особистій шкоді.

Читайте також: Трибунал над Росією вимагатиме змін в українське законодавство

Раніше повідомлялося, що Україна хоче створити спеціальний міжнародний трибунал для найвищого керівництва Росії

Завершується шостий місяць повномасштабної агресії. І в суспільстві, крім запиту на перемогу, стає дедалі відчутнішим інший запит — запит на справедливість. Ми не знаємо, коли закінчиться активна фаза бойових дій, але очевидно, що саме запит на справедливість супроводжуватиме українське суспільство впродовж десятиліть. Як правильно його задовольнити? Відповідь — у статті експерта з міжнародного кримінального права, кандидата юридичних наук, екс-заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова «Слідами Гааги: чому нам потрібний гібридний механізм правосуддя».