Володимир Путін користується змішаними сигналами зі 3 для того, щоб по-тихому стиснути російську хватку на двох сепаратистських зонах на Сході України, ставлячи тим самим хрест на надіях про виконання Мінських угод і ослаблення санкцій найближчим часом.
Про це сьогодні пише Bloomberg. Видання зауважує, що Кремль публічно підтримує домовленості, які були досягнути з посередництва Німеччини і Франції в 2015 році. Але справжня стратегія Путіна в Україні - повністю відділити Донбас через поступову інтеграцію з Росією. Про це виданню сказали троє неназваних людей, близьких до російських владних кіл у Москві. При цьому, вони зауважили, що Путін не збирається анексовувати чи визнавати самостійнійсть захоплених територій.
Росія діє поступово, використовуючи блокаду українських активістів як політичне прикриття для захоплення ключових економічних зв'язків з ОРДЛО. Минулого тижня компанія РЖД скоротила транспортування вугілля залізної руди в регіони поблизу самопроголошених "республік" в Донбасі. Таким, чином Росія намагається замінити поставки в Україну від металургійних заводів на захоплених територіях, на яких працює більшість місцевого населення.
"Був зроблений крок на зустріч приєднанню Донбаса, в цьому немає жодного сумніву", - сказав депутат від "Единой России" Костянтин Затулін.
Слова Затуліна щодо планів Кремля також підтвердив радник Путіна Олексій Чеснаков, який, зокрема, займається питанням української політики. На початку цього року Путін розлютив свого українського колегу Петра Порошенка, підписавши указ про визнання паспортів і інших документів так званих "республік" в Донецьку і Луганську, які вже прийняли російський рубль за офіційну валюту. Кремль також розглядає можливість спрощення процедури отримання громадянства РФ для мешканців так званих "ДНР" і "ЛНР". Якщо це станеться, Києву буде ще складніше відновити контроль над цими територіями.
Як сказав виданню заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв, Москва розігрує так званий "Придністровський сценарій". Він нагадує про сепаратистський регіон в Молдові, у якому розміщені російські війська, але при цьому Москва не визнала його мешканців своїми громадянами.
Дії Путна в Україні кидають виклик США і ЄС, які публічно підтримують Мінські угоди і відновлення контролю Києва над Донбасом. Провал угоди стане ударом по канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, яка витратила значну частину політичного капіталу, намагаючись покласти край найгіршій війні у Європі з часів конфліктів на Балканах у 90-х роках.
З іншого боку, адміністрація президента США Дональда Трампа посилає неоднозначні сигнали в питанні російської агресії проти України. Неназваний російський дипломат сказав виданню, що нова команда у Вашингтоні "абсолютно не зацікавлена" у цьому конфлікті. Трамп досі не висловив чітку позицію щодо України, зосередившись на Сирії і КНДР. Тим часом, нещодавно Держсекретар Рекс Тіллерсон засумнівався, чи повинні "американські платники податків перейматися Україною". Однак при цьому, він наполіг, щоб санкції проти Росії були збережені до повного виконання Мінських угод.
Після того, американська публіцистка Енн Еплбаум писала, що у США є причини перейматися Україною, але бізнесмен Тіллерсон може їх не зрозуміти. Адже йдеться про цінності і американський вплив, які не виміряєш грошима.
Президент Council on Foreign Relations Річард Хаасс писав на сторінках USA Today, що у США є чотири причини перейматися війною в Україні. І перша з них полягає в тому, що вторгнення Росії в Україну порушує основний принцип міжнародних відносин: кордони країн не повинні змінюватися шляхом застосування військової сили. Це те, що Саддам Хуссейн спробував зробити у Кувейті в 1990-му році і це те, що Німеччина Адольфа Гітлера намагалася зробити під час Другої світової війни. Від виконання непорушності кордонів залежить, чи буде мир і порядок у світі.
Раніше, під час візиту до Москви держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що відносини між Сполученими штатами Америки і Росією не нормалізуються до повного врегулювання конфлікту на Сході України.