UA / RU
Підтримати ZN.ua

Проведення бойовиками "місцевих виборів" буде порушенням Мінських домовленостей - Порошенко

Це тільки посилить напруженість у регіоні, впевнений президент.

Спроби провести вибори на тимчасово окупованих територіях на сході України будуть означати порушення російською стороною досягнутих угод, заявив на прес-конференції у четвер президент України Петро Порошенко.

"Спроби провести 18 жовтня незаконні, не у відповідності з українським законодавством і критеріям ОБСЄ вибори означатимуть жорстку атаку РФ на мінські угоди, досягнуті 12 лютого 2015 року. Я впевнений, що це буде надзвичайно безвідповідально і буде мати руйнівні наслідки для процесу деескалації напрузі в окремих регіонах Донецької і Луганської області", - заявив Порошенко.

При цьому він зазначив, що ці заяви про так званих виборах поки не належать терористам. "Якщо ці заяви будуть схвалені Російською Федерацією, то ми, на жаль, отримаємо дуже небезпечні і неприємні прецеденти", - підкреслив Порошенко.

Він нагадав, що попередні "вибори" мали негативні наслідки.

"Коли був атакований мінський протокол, підписаний у вересні 2014 року? 2 листопада 2014 року, коли російські власті провели фейкові, незаконні вибори на окупованих територіях, які зруйнували весь той прогрес і перспективи, які були розроблені для імплементації мінського процесу", - пояснив Порошенко

2 липня ватажок терористичної "ДНР" бойовик Олександр Захарченко заявив про введення "особливого режиму самоврядування" на окупованій території Донецької області. Також він заявив, що "призначив" проведення місцевих виборів" на 18 жовтня, тоді як згідно з рішенням Верховної Ради України місцеві вибори мають відбутися 25 жовтня.

Закон про проведення місцевих виборів в Україні заплановано до прийняття Верховною Радою у другому читанні в четвер, 2 липня. Разом з тим нещодавно президент Порошенко заявив про підготовку закону про вибори в окупованому Донбасі.

Крім того, Україна має намір закріпити в Конституції можливість особливого статусу частині Донбасу, однак Порошенко виступає проти такого формулювання, віддаючи перевагу назві "особливий порядок" самоврядування Донбасу.

Як писав в ZN.UA Сергій Рахманін у статті "Конституляція?", Захід намагається змусити Київ провести вибори в окупованому Донбасі. Європа, а з недавніх пір і Сполучені Штати, не бачать в найближчому майбутньому іншого виходу із ситуації, ніж той, який запропоновано Мінськими угодами. У конституційній децентралізації вони бачать шлях локалізації, замороження конфлікту, що дозволить на деякий час звільнитися від головного болю з приводу України.