UA / RU
Підтримати ZN.ua

Протоколи на моряків "Норду" передали до Солом'янського суду Києва

Сімом членам екіпажу, яким не вдалося покинути Україну за російськими паспортами, загрожує штраф у 3,5 тисячі гривень.

До Солом'янського районного суду Києва передали протоколи про адміністративне правопорушення на сімох членів команди сейнера "Норд", що намагалися виїхати з України за російськими паспортами. Про це повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян.

"Протоколи про спробу незаконного перетину державного кордону передані до Солом'янського райсуду за місцем вчинення правопорушення", - розповів Слободян.

Він також зазначив, що згідно зі складеними протоколами, морякам загрожує штраф у сумі 3,5 тисяч гривень, але не арешт.

"Дане адміністративне порушення не передбачає обмеження свободи", - підкреслив помічник голови ДПСУ.

У четвер, 19 квітня, двоє громадян України, члени команди кримського сейнера "Норд" обманним шляхом виїхали до Білорусі. В аеропорту "Жуляни" вони пред'явили документи громадян РФ, видані в генконсульстві Росії в Харкові. Іншим морякам, які також в цей день намагалися вилетіти в Білорусь, не вдалося скористатися російськими документами.

Як повідомлялося, 25 березня корабель українських прикордонників затримав поблизу Обитічної коси в Азовському морі риболовецьке судно "Норд" під прапором РФ. Воно зареєстроване в анексованому Росією Криму, десять членів екіпажу також мали при собі так звані "паспорти громадян РФ", видані в Керчі. Затримане судно і екіпаж відконвоювали у порт Бердянська.

Капітанові судна Володимиру Горбенку закидають статтю 332-1 КК (порушення порядку в'їзду/виїзду на окуповану територію України з метою нанесення шкоди інтересам країни). На членів екіпажу накладені штрафи, до кримінальної відповідальності їх не притягуватимуть.

6 квітня Херсонський міськсуд обрав капітану сейнера Володимиру Горбенку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном до 31 травня з можливістю внесення застави - 35 тисяч гривень. Адвокати внесли гроші і Горбенко вийшов на свободу.

Пізніше Горбенку оголосили про підозру у вчиненні ще одного злочину - за ст. 249 Кримінального кодексу (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.