UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокурори, щодо груп інвалідності яких є сумніви, мають добровільно пройти повторне обстеження — Костін

Він також анонсував створення робочої групи з міжнародними експертами, яка вивчить це питання. 

Усі прокурори, щодо отримання якими групи інвалідності є сумніви, повинні пройти повне повторне обстеження, заявив генпрокурор Андрій Костін. Він розповів, що масштабні службові розслідування почалися одразу після того, як відповідна інформація з'явилася в інтернеті, і стосуються вони не лише прокурорів у Хмельницькій області, а усіх органів прокуратури на всіх рівнях, включно з Офісом генерального прокурора. 

Щодо хмельницького кейсу він розповів, що там інвалідність виявлено у 61 прокурора, з яких 50, тобто 80%, отримали групу ще до початку повномасштабної війни. Костін пообіцяв інформувати українців про всі етапи перевірок. 

"Дуже важливо встановити, за яких обставин вони отримали інвалідність, тому що частка таких співробітників у Хмельницькій області є дуже високою, — наголосив генпрокурор. — Я вважаю, що всі прокурори, щодо яких є сумніви, мають добровільно пройти повторне обстеження. Поки це не зроблено в рамках кримінальних проваджень". 

Він також анонсував створення робочої групи з міжнародними експертами, яка повинна комплексно оцінити ситуацію та прийти до рішення, яке унеможливить такі зловживання в майбутньому. 

Читайте також: За час повномасштабної війни 300 тисяч українців набули статусу людей з інвалідністю — перша леді

Нагадаємо, за даними ЗМІ, голова медико-соціальної експертної комісії Хмельницької області Тетяна Крупа, яку підозрюють у незаконному збагаченні, оформила інвалідність другої групи для 49 співробітників обласної прокуратури, в тому числі для обласного прокурора Олексія Олійника. Після цього в Офісі генпрокурора почали розслідування, а президент Володимир Зеленський заявив, що чекає швидких рішень від СБУ, ДБР та ОГП. 

Щодо Крупи, то, за даними слідства, вона налагодила схему підробки документів для чоловіків, які хотіли уникнути військової служби. Під час обшуку у неї в кабінеті слідчі виявили 100 тисяч доларів, медичні документи з ознаками підроблення, а також списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами. Вже вдома у посадовиці вилучили більше ніж 5 млн доларів та 5 млн гривень, 300 тисяч євро, брендові прикраси та документи, які можуть вказувати на відмивання грошей через різні бізнес-проєкти.