Міжнародні правозахисні організації можуть звинуватити українське слідство у політичних переслідуваннях, якщо воно буде встановлювати обставини вбивств тільки учасників Євромайдану, заявив прокурор Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Олексій Донський.
"У багатьох звітах міжнародних правозахисних організацій слідство у справах Майдану називається необ'єктивним саме тому, що немає обвинувачених у загибелі силовиків. Саме тому слідство можуть звинуватити у політичному переслідуванні", - пояснив Донський у коментарі виданню Тексти.org.ua ввечері у вівторок, 3 квітня.
Прокурор також повідомив, що учасник Революції Гідності Іван Буббенчик був затриманий у пункті пропуску "Шегині" при спробі виїхати в Польщу.
За словами Донського, другий підозрюваний залишив територію України після дачі показів. Зокрема, підозрюваний Л. стверджував, що передав зброю Бубенчику, яку той застосував. Експертиза встановила, що з цієї зброї були застрелені двоє правоохоронців уранці 20 лютого 2014 року.
Прокурор засумнівався, що дії підозрюваного можна кваліфікувати як самооборону.
"Немає абстрактної необхідної оборони. У першу чергу, саме Бубенчик мав пояснити, з яких мотивів, чому й у кого він стріляв. Чим, на його думку, йому погрожували люди, в яких він стріляв, і чим ці загрози підтверджувалися. Втім, це не обвинувальний акт, а лише підозра. І для нього є обґрунтований фактаж, який треба перевіряти", - підкреслив Донський.
Учасника Революції Гідності та антитерористичної операції Івана Бубенчика затримали 3 квітня у Львівській області та доставили до Печерського райсуду Києва для обрання запобіжного заходу. Йому повідомили про підозру у вбивстві міліціонера і військовослужбовця Внутрішніх військ МВС, замаху на вбивство співробітника правоохоронних органів і незаконному поводженні зі зброєю.
Прокуратура наполягала на арешті підозрюваного, але судове засідання з обрання запобіжного заходу перенесли на невизначений термін.
Під час Євромайдану Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони. В інтерв'ю, яке увійшло до документального фільму "Злам. Слідами Революції" він заявив, що 20 лютого 2014 року вів вогонь з автомата Калашникова по "беркутівцях" з будівлі Консерваторії. Свої дії він пояснив необхідністю зупинити вбивства майданівців і змусити "Беркут" відступити. Після виходу фільму Бубенчика допитали в якості свідка.
Після початку війни в Донбасі Бубенчик вступив до лав добровольчого батальйону МВС "Дніпро-1", брав участь в АТО, отримав бойове поранення. Нагороджений орденом "За мужність", а також волонтерської медаллю "За оборону країни", отримав звання Народного Героя України.
У лютому 2014 року Верховна Рада прийняла закон про недопущення притягнення до кримінальної відповідальності учасників Революції Гідності за їхні дії під час акція протесту в 2013-2014 роках.
Докладніше читайте у статті Анастасії Станко та Ангеліни Корякіної "Амністія: всі вільні, всі винні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".