UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокуратура розслідує 88 випадків порушення прав людини в окупованому Криму

Було створено реєстр даних громадян, чиї права в Криму обмежуються владою окупантів.

Прокуратурою Криму зареєстровано кримінальні провадження та ведуться розслідування щодо 88 фактів обмеження прав громадян через політичні переконання, етнічні та релігійне походження, повідомили в прес-службі Генеральної прокуратури України.

"Генеральний прокурор Юрій Луценко зустрівся з уповноваженим президента України у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим та прокурором Автономної республіки Крим Гюндузом Мамедовим. Під час зустрічі вони обговорили ситуацію щодо дотримання прав людини на території окупованої Автономної республіки Крим", - йдеться в повідомленні ГПУ в Facebook.

Мамедов розповів, що було створено реєстр даних громадян, чиї права обмежуються у зв'язку з їхніми політичними переконаннями, етнічним та релігійним походженням. За попередніми підрахунками наразі зазначений реєстр складається з 88 осіб, за кожним випадком прокуратурою АРК зареєстровано кримінальне провадження та ведеться розслідування.

Луценко нагадав, що відносно колишніх українських суддів та прокурорів, які залишились на окупованій територій розпочато кримінальні провадження за прийняття завідомо неправомірних рішень та державну зраду.

Читайте також: В окупованому Криму 15 тисяч чоловік залишились без опалення

Раніше повідомлялось, що президент України Петро Порошенко розраховує, що Генеральна асамблея ООН проголосує за резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", яка була прийнята на засіданні Третього комітету Асамблеї.

Нагадаємо, 16 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 73 члени комітету проголосували за резолюцію. 23, в тому числі, РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія – висловилися проти.

Нагадаємо, 15 листопада Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.

Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібне.

Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.