UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокуратура підозрює ще сімох росіян в нападі на українських моряків

Військова прокуратура оголосила про підозру сімом російським військовослужбовцям.

Військова прокуратура Південного регіону Україна ще сімом російським військовослужбовцям оголосила про підозру у веденні агресивної війни за напад на українські кораблі в Керченській протоці, повідомила прес-служба Генпрокуратури. Наразі за захоплення українських кораблів разом із 24 членами екіпажу оголошено про підозру 15 російським військовим.

"За процесуального керівництва Військової прокуратури Південного регіону України та оперативного супроводження одного із управлінь ГУ ВКР ДКР СБУ, слідчими УСБУ в Одеській області, 16 лютого 2019 року, на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України, семи військовослужбовцям Російської Федерації", - повідомили в Генпрокуратурі.

Військова прокуратура оголосила про підозру генерал-полковнику О. Дворнікову – командувачу військами Південного військового округу РФ, віце-адміралу О. Моісеєву – командувачу Чорноморського флоту РФ та ще п'ятьом військовослужбовцям Прикордонного управління ФСБ РФ по республіці Крим.

Через два дні після нападу на українські кораблі прокуратура оголосила про підозру контр-адміралу С. Станкевичу, віце-адміралу Г. Мєдвєдєву, капітану 1 рангу Р. Ромашкіну, капітану 1 рангу А. Шеіну, капітану 2 рангу О. Шатохіну, капітану 2 рангу О. Саляєву, капітану 3 рангу А. Шипіцину, капітану 3 рангу С. Щербакову.

За даними слідства, всі 15 російських військовослужбовців причетні до ведення агресивної війни. Зокрема, вони організували, координували, а також брали участь у нападі на українські кораблі в Керченській протоці.

25 листопада 2018 року російські спецназівці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Підконтрольний Кремлю суд обрав їм запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Українських моряків вивезли в Москву, СІЗО "Лефортово". Поранених після лікування в лікарні "Матроської тиші" перевели в "Лефортово".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

Детальніше про виклики цивілізації з боку мілітаристських режимів Росії та Китаю читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Зіграти без фальші" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".