UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокуратура перевірить законність відчуження майна санаторію, на місці якого виріс "маєток Медведчука"

Перевірка була призначена після публікації у ZN.UA про спробу ТОВ "Консул-Україна" - орендаря ділянки на території дитячого протитуберкульозного санаторію в Алупці - встановити паркан, який відріже дитячу оздоровницю від моря.

Прокурором АР Крим В'ячеславом Павловим призначена перевірка законності відчуження і використання землі та майна всього санаторно-курортного комплексу, що перебуває у держвласності. Як повідомив ZN.UA заступник прокурора Криму Ігор Шапкін, особливо пильна увага під час перевірки приділяється протитуберкульозним і дитячим санаторіям Міністерства охорони здоров'я України.

Перевірка була призначена після публікації у ZN.UA "Неріздвяних казок" про спробу ТОВ "Консул-Україна" - орендаря ділянки на території дитячого протитуберкульозного санаторію імені Боброва в Алупці - встановити паркан, який відріже дитячу оздоровницю від моря. Видання звернуло увагу на той факт, що договори оренди і держакти на ділянки землі, незаконно вилучені у санаторію, продовжують діяти всупереч тому, що відповідні рішення Алупкінської міськради судами скасовані, а міський голова, землеупорядник і архітектор були засуджені за незаконне розпорядження цими землями.

Цього тижня, як повідомив ZN.UA Ігор Шапкін, прокуратура подала чотири позови про визнання недійсними держактів, отриманих фізособами на земельні ділянки на території санаторію імені Боброва. Крім того, прокуратура Ялти подала позов у Господарський суд АР Крим про скасування рішення міськради Алупки про передачу в оренду ТОВ "Консул-Крим" земельної ділянки площею 0,7 га і скасування самого договору оренди. Судове засідання у цій справі вже призначено на 4 лютого. Всього, за даними прокуратури, фізичним і юридичним особам незаконно було відведено більше півсотні ділянок на території санаторію ім.Боброва.

Найближчим часом, за словами заступника прокурора Криму, також буде скасована реєстрація держакту на постійне користування землею санаторію імені Боброва площею 4,8 га, який був виготовлений в порушення закону і був вилучений у кабінеті колишнього мера Алупки Андрія Харитонова в рамках згадуваної кримінальної справи.

Як повідомив Ігор Шапкін, прокуратурою також "проводиться звірка даних щодо землевідведення в межах території санаторію імені Боброва, на які ще не оформлені держакти і договори оренди. У цих випадках скасувати рішення про відведення землі може сама Алупкинська міськрада на підставі приписів прокуратури".

Такі ж заходи прокурорського реагування, за словами Шапкіна, будуть негайно вжиті за результатами перевірки законності відчуження та використання землі і майна всіх державних санаторіїв, у першу чергу - протитуберкульозних і дитячих.

На уточнююче запитання ZN.UA про те, чи проводиться така перевірка законності приватизації корпусів і землі колишнього санаторію імені Баранова, який знаходився поряд з санаторієм ім. Боброва, в прокуратурі Криму відповіли, що перевірка проводиться щодо всіх протитуберкульозних оздоровниць, без будь-яких винятків.

Як повідомляло ZN.UA, ТОВ "Консул-Україна" - орендар ділянки, яка входить у межі дитячого санаторію імені Боброва (Алупка), звів паркан, відгородивши оздоровницю від моря. До грудня 2012 року засновниками "Консул-Україна" були С.Трепшин і ТОВ "Інвестиційна компанія "Спорт-тур", яка є власником землі та нерухомості на сусідній з санаторієм імені Боброва території, де раніше діяв інший протитуберкульозний санаторій - імені Баранова.

У 2003 році міністерство охорони здоров'я України, приєднало санаторії імені Баранова і "Гірське сонце" до санаторію "Передгірний", а майно реорганізованих оздоровниць передало в оренду. У листопаді 2004 корпуси і частина земельної ділянки колишнього санаторію імені Баранова були викуплені ЗАТ "Футбольний клуб "Динамо Київ", а вже в червні 2005 року об'єкт незавершеного будівництва "комплекс об'єктів профілакторію" ФК на земельній ділянці площею 3,5 га був проданий ТОВ "ІК "Спорт-тур".

Зараз на місці корпусів колишнього санаторію знаходиться розкішна вілла, котру місцеві жителі називають "маєтком Медведчука". Влітку 2012 року Віктор Медведчук і його дружина телеведуча Оксана Марченко приймали тут президента Росії Володимира Путіна, який є хрещеним батьком їхньої дочки Дарини. Фрагменти відеозапису зустрічі опублікував російський таблоїд LifeNews.

Після публікації ДТ статті "Неріздвяні казки", Віктор Медведчук назвав недостовірною інформацію про те, що він є власником маєтку. Разом з тим, в листі його представника та партнера А.Мошинського і ТОВ "ІК "Спорт-тур" йдеться, що В.Медведчук через неназвану юрособу опосередковано володіє корпоративними правами у ТОВ "ІК "Спорт-Тур". Згідно з даними ЄДРПОУ, засновниками цієї компанії є ТОВ "Інвестиційна компанія "Терра-інвест", яку у свою чергу, заснували "Леридж інвестментс ЛТД" (Лондон) і А.Мошинський. !zn

Читайте також:

Кримська прокуратура пред'явила позов забудовникові дитячого протитуберкульозного санаторію

Прокуратура обіцяє знести незаконний паркан навколо земель дитячого санаторію у Криму

Земельний скандал у Криму: у хворих на туберкульоз дітей забрали доступ до моря